Dobry Weekend Rowerowy w Istebnej już za nami

Dobry Weekend Rowerowy w Istebnej należał do wyjątkowych, przede wszystkim ze względu na wyjątkowo ciekawą trasę, obfitującą w kręte single, szalone zjazdy i zakręcone uphille. Śladem Gary’ego Fishera, po trasie maratonu MTB wytyczonej w roku 2006, podążyła jak do tej pory rekordowa liczba kolarzy – amatorów kolarstwa górskiego, których nie odstraszył ponad 30-sto stopniowy upał! Zaczęliśmy punktualnie o godz. 11.00 z centrum Istebnej. Prawie jak profesjonalny peleton, bo chwilę później asystowała nam nawet policja, a to za sprawą dopołudniowej „szychty” kolegi Marcin, też zapalonego kolarza.
Pot lał się strumieniami po ciałach najwytrwalszych „górali” z okolic Istebnej i z dalszych stron. Planowana 40-sto kilometrowa trasa wydłużyła się do ponad 50 km! A to za sprawą miejscowych przewodników, którzy uparcie i z namaszczeniem chcieli pokazać jak najwięcej ciekawych odcinków. A było co jechać: uphill pod Stecówkę i Pietraszonkę, trawers Gańczorki, szalony zjazd z Tynioka, ściana płaczu przed i downhill za Ochodzitą, szutrowy speed Czadeczką no i piekarnik na słowackiej łące, uff! Odwiedziliśmy Trójstyk, miejsce styku trzech granic: polskiej, czeskiej i słowackiej, a ostatni zjazd zaliczyliśmy z Kempy po stoku narciarskim, na czeskiej stronie. Zrobiło się zatem całkiem międzynarodowo.
Nie do wiary ale najstarszy uczestnik naszej eskapady miał 73 lata!! Co prawda samotnie pokonał trasę nieco krótszą, ale brawo dla pana Michała! Pełni podziwu byliśmy dla liczącego 66 wiosen pana Jerzego, który uporczywie nie dawał za wygraną i pomimo defektu pokonał całą trasę na równi z młodszymi! W nagrodę otrzymał specjalną koszulkę Dobrych Sklepów Rowerowych, aby dzielnie promował ideę na wielu trasach, które często pokonuje. Weekend będziemy wspominali długo, bo wysiłek opłacił się podwójnie: nie zabrakło dobrej zabawy (bufet z kiełbasa toruńską w roli głównej), rywalizacji (sprinty), defektów (urwany hak, zerwany łańcuch), skurczy, no i dziesiątek litrów wylanego potu!

9[49] GL

Relacja oraz zdjęcia dzięki uprzejmości UG w Istebnej.

PS Na życzenie Jakuba dorzucamy zdjęcia z trasy MTB.

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

5 comments on “Dobry Weekend Rowerowy w Istebnej już za nami

 1. Jakub 19 lipca 2010 at 12:37

  Wycieczka super. Czekamy na więcej zdjęć!

 2. Piotr 23 lipca 2010 at 14:29

  Oo dzięki za zdjęcia, nawet nie widać że się zmęczyłem hehe.

 3. Greg 26 lipca 2010 at 09:20

  Piekarnik na słowackiej łące :)

  Super wycieczka i na pewno wrócimy w tamtejsze rejony :)

 4. Celnik 27 lipca 2010 at 01:24

  Super wycieczka, teraz oby frekwencja dopisała w finałowym etapie weekendów w Brennej.
  Dzięki za zdjęcia, a czy ze Szczyrku też będą?

 5. Jakub 28 lipca 2010 at 17:24

  Dziękuję za zdjęcia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *