Ekipa DSR Author na wyścigu w Czechach

Kolejnym etapem przygotowań do Górskich Szosowych Mistrzostw Polski był start w etapowym wyścigu „Regionem Orlicka” w czeskim Lanskroun. Ekipa Górnik Wałbrzych DSR Author wystartowała tam w składzie: Paweł Przewięda, Kamil Gorzawski, Krzysztof Skibiński, Bartłomiej Polkowski, Michał Nowak, oraz Bartosz Biskup (Bioam Legnica). Wyścig składał się z 4 bardzo trudnych etapów, a na starcie stanęły ekipy z Czech, Austrii, Niemiec,Słowacji i Rosji. Nie najlepiej wyścig udał się Pawłowi Przewiędzie Bartkowi Polkowskiemu którzy zakończyli udział w wyścigu po pierwszym etapie. Taki sam los spotkał  Michała Nowaka który z powodu defektów nie ukończył pierwszego dnia zmagań. Tak więc na polu walki została tylko trójka zawodników która cało dojechała do mety w czeskim Lanskroun. Pozytywnym akcentem było 6 miejsce Krzyśka Skibińskiego na 2 etapie jazdy indywidualnej na czas. Do triumfatora czasówki Krzysiek stracił 19 sekund a warto dodać że zwyciężył  niemiecki zawodnik RSC Cottbus, który w tym roku zdobył mistrzostwo Europy w tej konkurencji. Ostatecznie nasi zawodnicy ukończyli etapówkę na dalszych miejscach Skibiński(53), Gorzawski(85), jednak z optymizmem oczekują już ostatniego sprawdzianu jakim będzie start w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim który już w czwartek rozpocznie się na terenach Wałbrzycha, Świebodzic, Dobromierza i Dzierżoniowa.