MET – nowości dla naszych milusińskich

Oprócz wcześniej opisywanych nowości wśród kasków szosowych oraz MTB w ofercie włoskiej firmy MET znajdziemy również kilka propozycji dla najmłodszych adeptów kolarstwa.

W obecnym sezonie została odświeżona całkowicie kolorystyka kasków Elfo i Genio. W przypadku kasków dziecięcych, tak samo jak to miało miejsce przy kaskach szosowych i MTB, firma MET dla każdego kasku podaje informacje dotyczące poziomu chłodzenia oraz powierzchni styku z głową.

Ale od początku…… Jak już wspomnieliśmy tegoroczne kaski dziecięce zostały poddane gruntownemu odświeżeniu kolorystycznemu. Zarówno w mniejszej wersji (kask Elfo) jak i w większej (Genio) znajdziemy 6 opcji kolorystycznych. Tak bogata oferta kolorystyczna sprawia, że każde dziecko, czy to dziewczynka czy chłopak, znajdą coś dla siebie. Obydwa modele zostały wykonane w technologii Integral In-Molding, a więc skorupa i wypełnienie są ze sobą zespolone na całej powierzchni kasku. Oczywiście kaski Elfo i Genio wyposażone są w siateczki zapobiegające dostaniu się owadów do środka oraz w antyalergiczne wkładki. Elfo i Genio zostały wyposażone w system Bimbi-Secure. Co to takiego?? Jest to wewnętrzne wyprofilowanie kasku w taki sposób, który zapewnia optymalną ochronę ciemiączka małego dziecka. Skorupa kasku w żadnym miejscu nie dotyka głowy dziecka, a w przypadku uderzenia rozprasza energię tak by jak najbardziej chronić wrażliwe obszary małej główki. Obydwa kaski zostały również wyposażone w system dopasowania Safe-T E-Twist a więc w system z tylnym światełkiem oraz w klamrę Anti-Pinch, czyli w bezpieczną klamerkę, którą można łatwo zapiąć i rozpiąć bez obawy o to, że przyszczypniemy skórę dziecka podczas zapinania. Mniejszy kask Elfo oferowany jest w rozmiarze 46-53 cm, a jego waga to 230 g. Natomiast kask Genio jest nieco większy i oferowany jest w rozmiarze 52-57 cm przy wadze 250 g.

Kolejnymi kaskami dla najmłodszych, które zostały odświeżone kolorystycznie, to Buddy i Super Buddy. W tym przypadku mamy do wyboru dwie nowe opcje kolorystyczne. Oprócz antyalergicznych wkładek, siatki przeciw owadom czy klamry Anty-Pinch, które mogliśmy znaleźć w poprzednich modelach, obydwa kaski zostały wykonane w technologii Twin Shell. W technologii tej skorupa zewnętrzną zespalana jest z wypełnieniem po kształtowaniu. Dzięki temu obniża to koszty produkcji, a bezpieczeństwo pozostaje na tym samym, wysokim poziomie. Kaski Buddy oraz Super Buddy zostały wyposażone w system dopasowania Safe-T Twist 2, czyli w pokrętło regulacyjne umożliwiające szybkie dopasowanie kasku za pomocą jednej reki. Kask Buddy dostępny jest w rozmiarze 46-53 cm i waży 220 g. Natomiast kask Super Buddy można nabyć w rozmiarze 52-57 cm przy wadze 260 g.

Pamiętajmy, przed każdą wyprawą rowerową zakładajmy naszemu dziecku kask, bez względu czy będzie jeździło samemu na rowerku czy z nami w foteliku. Uczmy dziecko od początku, że na rowerze czy hulajnodze jeździmy w kasku. Sami też zakładajmy na głowę kask, gdy wybieramy się na rower czy rolki. Dzieci uczą się przez naśladownictwo swoich wzorów, czyli nas rodziców. Ciekawe wzornictwo i niepowtarzalne aplikacje na skorupach kasków MET mogą tylko zachęcić dzieci do ich noszenia.

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *