Niezbędnik kolarza… błotnik

Zimą i wiosną pogoda często lubi nas niespodziewanie zaskoczyć i do tego jeszcze nas nie rozpieszcza. Na zewnątrz świeci słońce a za chwilę pada śnieg lub deszcz. W końcu jak to przysłowia mówią „ w marcu jak w garncu” lub „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Na takie zmienne warunki pogodowe oprócz ciepłego ubrania, ochraniaczy na buty i rękawiczek warto mieć ze sobą błotnik by ruszyć w drogę!

 


W tym sezonie firma Velo z Gliwic wyposażyła naszą grupę Mat ATOM deweloper w błotnik S-Blade niemieckiej firmy SKS Germany.  Póki, co to najlepszy błotnik jaki do tej pory miałyśmy. Podręczny i lekki, bo waży jedynie 117 g. Pasuje do sztyc o obwodzie do 35 mm i szerokości opon do 47 mm także idealnie sprawdza się w rowerze szosowym i przełajowym.

 

Największa jego zaletą jest to, że bardzo szybko się go zakłada i tak samo ściąga. Nie przeszkadzają nawet grube zimowe rękawice :-)

 

Wystarczy wyregulować długość paska otulającego sztycę i odpowiednio dostosować odległość błotnika od koła. Dodatkowo możemy za pomocą klucza imbusowego wybrać kąt ułożenia błotnika. Bardzo ważna kwestia – błotnik się nie chwieje i nie przesuwa dzięki czemu nasz tył pozostaje suchy przez cały trening. Co prawda z cukru nie jesteśmy , ale warto zainwestować w takie „cudo”. Tym bardziej, że jego cena jest stosunkowo niska, gdyż kosztuje około 60 złotych. To niewiele a każdy, komu przyszło trenować w deszczu to doceni.

 

Bardzo ładny wizualnie w czarnej kolorystyce, która pasuje do wszystkich rowerów.

Polecamy :-)

Marta i Paulina

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

3 comments on “Niezbędnik kolarza… błotnik

  1. Kasiula 6 kwietnia 2018 at 13:30

    Błotniki są najbardziej irytującą cześcią rowerku, serio. Podczas deszczu, od razu po czy zwyczajnie po ubłoconym chodniku to dramat kończący się tym, że cała tylna część rowera jest brudna. Alternatywą, która pokachałam od początku jest rower elektryczny (w którym błotnik mi już nie przeszkadza ;) i pożegnałam się z ubrudzonym do granic możliwości rowerem!

  2. Aqua Logic 20 kwietnia 2018 at 09:14

    Strasznie dobra sprawa, bardzo szybki montaż i dobry efekt, musze sprawdzić tylko jak cenowo to wygląda.

  3. cherry 13 listopada 2018 at 16:46

    Błotnik jest niezbędny w każdym rowerze, sprawia niepozorne wrażenie, jednak bez niego trudno sobie wyobrazić jazdę. Ostatnio wymieniłam kilka części w moim rowerze, w tym błotnik i siodło rowerowe. Kupiłam je w sklepie online który swoją drogą mogę polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *