[Recenzja] Okulary do ścigania

Sezon startowy rozkręcił się na dobre. Za nami pierwsze starty w Polsce jak i zagranicą. Stroje w pełni dopasowane a sprzęt i akcesoria zdążyłyśmy już przetestować w każdych warunkach. W obecnym sezonie mamy przyjemność ścigać się i trenować w okularach Accent. Do wyboru mamy modele Stingray, Storm, a także Respect.

Zdajecie sobie sprawę z faktu, że dziewczyny nie szybko się na coś decydują. Od zawsze wybór okularów, zaraz po kasku sprawiał im największą trudność. Po pierwsze – komfort, po drugie – wygląd. To dwie bardzo ważne rzeczy, które według Kasi Wilkos muszą być spełnione. „Dla mnie zarówno model Stingray i Storm bardzo dobrze dopasowują się do damskiej twarzy albo najprościej mówiąc „dobrze leżą na nosie” dzięki czemu w trakcie jazdy nie muszę ich poprawiać. Dodatkowo gumowe zakończenia zauszników sprawiają, że nie uwierają pod kaskiem. Duża różnorodność kolorów sprawiła, że razem z dziewczynami z teamu mogłyśmy dopasować okulary do naszej rowerowej „stylówy”. W obu modelach są do wymiany przezroczyste szkiełka, które w ostatnich startach okazały się niezbędne. Przy pierwszych zmianach szkiełek na inne miałam lekkie obawy czy ich nie uszkodzę, ponieważ oprawki sprawiają wrażenie dość delikatnych, ale w rzeczywistości okazały się bardzo trwałe. W pakiecie solidny pokrowiec na zamek, bardzo przydatny w ciągłych podróżach. I jeszcze na co dzień okulary Accent Respect, z których jestem mega zadowolona. Szare soczewki z czerwonym lustrem dają fajny efekty a sama budowa okularów sprawia, że świetnie pasują zarówno damskiej części drużyny jak i męskiej”.

Jeżeli chodzi o aspekt typowo techniczny to według Eweliny Szybiak „okulary Accent Stingray są wytrzymałe oraz bardzo estetyczne dzięki oprawce oraz szkłom wykonanym z poliwęglanu. Jedną z ich zalet jest jedno szło tworzące całość co sprawia, że pole widzenia jest o wiele większe niż w oprawkach, w których występuje podział na prawą i lewą soczewkę. Leżą idealnie, są dość szerokie i nie uciskają a zauszniki i wymienny nosek pokryty jest miękką gumą, która nie powoduje podrażnień skóry. Szkła o szarej barwie i czarno-czerwonym lustrze są bardzo dobrze zestawione, nie są ani za ciemne ani za jasne. Posiadają powłokę przeciwmgielną oraz anty-refleksyjną i filtr UV 400. W lewej i prawej górnej krawędzi szkła są wycięcia, mające na celu swobodny przepływ powietrza. Jadąc w okularach w ekstremalnych warunkach, podczas dużej ulewy i mgle stwierdzam, że okulary niestety parują. Podczas mżawki i pogodnych warunków nie mam zastrzeżeń, sprawują się dobrze. Okulary są lekkie, bo ważą 27 g. I najważniejsze … cena, która jest adekwatna do produktu.

 

MatAtom

MatAtom

Kolarska grupa kobiet MAT ATOM Deweloper
MatAtom

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *