Pokazali się młodzicy

Dobry występ odnotowali młodzicy ekipy Górnika DSR Author Wałbrzych, którzy w ubiegłą sobotę wystartowali w wyścigu poprzedzającym ostatni etap Szlakiem Grodów Piastowskich w Legnicy. Chłopcy do pokonania mieli dystans 15 a dziewczęta 7,5 km. W młodziczkach tuż za podium na miejscu 4 uplasowała się Wiktoria Węgrzynowska a na miejscu 9 Julia Kowalska. Natomiast w rywalizacji chłopców na najniższym stopniu podium stanął Adam Sazanowicz, a tuż za nim kolejno na miejscu 4 i 5 uplasowali się Dominik Kopiwoda i Karol Woźniak. 14 miejsce zajął Jakub Podkówka. Natomiast z mieszanymi uczuciami wróciła z pucharu polski w Gostyniu dwójka juniorów – Skibiński i Nowak.Jak zwykle zmagania pucharu polski rozpoczęła czasówka i tu dosyć poważnie wyglądający upadek zaliczył Skibiński który 200 metrów po starcie przy prędkości 50 km/h przewrócił się na rondzie. Mógł co prawda powtórzyć swój start ale obrażenia jakich doznał pozwoliły mu na zajęcie tylko 9 miejsca. O 40 miejsc w stosunku do ostatniego pucharu poprawił się Michał Nowak który czasówkę skończył na miejscu 19. Kolejnym dniem była rywalizacja ze startu wspólnego. Tu okazało się że obrażenia związane z upadkiem Krzyśka są na tyle poważne, że musiał on wycofać się z wyścigu po przejechaniu kilku kilometrów i ostatecznie do mety w głównej grupie dotarł na miejscu 55 tylko Michał Nowak. A co przed nami ? Już w czwartek na 5 etapowy wyścig Szlakami Jury wyruszają juniorzy, natomiast reszta zawodników w niedzielę wystartuje w Mistrzostwach Dolnego Śląska mtb które rozegrane zostaną w Nowej Rudzie.