Przełajowe Mistrzostwa Polski: Do startu 8 dni. Wyścig CX Katowice

Cóż za ściganie ! Był w miarę dobry start, jazda w grupie, atak i pogoń, kraksa i odrabianie start. Tyle w ciągu 45min ścigania.

Tym razem w Katowicach byłem dość wcześnie. Pomagałem organizatorowi przy rozłożeniu bram i balonów. Firma Velo właściciel marki Accent oraz Dobre Sklepy Rowerowe była jednym z sponsorów tej imprezy. Bardzo mnie to cieszy, że takie imprezy się odbywają i są chętni do ich organizacji.

Pierwsze starty to zawodnicy Open oraz dzieci. Nasz start (kategoria Masters) godzina 12:50. Po czwartkowym objeździe trasy miałem dylemat czy mimo tego, że jest to wyścig przełajowy, wziąć rower MTB. Zabrałem nawet górala ze sobą. Jednak mimo wszystko zdecydowałem że jest to wyścig przełajowy i startuję na rowerze przełajowym. Wcześniej znając trasę zrobiłem małe modyfikację w moim rowerze. Skróciłem mostek ze 110 do 100mm – zeby bardziej poprawić skrętność, oraz przesunąłem trochę siodełko do przodu. Dzięki temu skróciłem pozycję i rower stał się jeszcze bardziej zwinny. Start w moim wykonani poprawny wjechałem do lasu na 5-6 pozycji. Walka była zacięta o każdy metr i nikt nie odpuszczał. Pierwsze 3 kółka całkiem przyzwoicie udało mi się utrzymać tempo i przesunąć się do przodu na 4-5 pozycję. Czasy 9:36, 9:24, 9:34 na 4 kółku dogoniłem kolejną osobę, niestety doszło między nami do mocnej walki o pozycję, w wyniku czego leżałem.( strzałka na wykresie) Czas 10:02 o pół minuty gorszy od poprzednich. Musiałem szybko uspokoić moją jazdę, bo po wywrotce zacząłem zbyt nerwowo i popełniałem głupie błędy. Ostatnie kółko udało mi się pojechać w mirę równo i nie nerwowo – więc czas powrócił do tych z pierwszych okrążeń 9:28

Po tym wyścigu jestem zadowolony i optymizmem patrzę na przyszłotygodniowy start w Mistrzostwach Polski. Wiem jak muszę wystartować i z pewnością dam z siebie wszystko aby uzyskać jak najlepszy rezultat.

Paweł Wiendlocha

Paweł Wiendlocha

Zawodnik Accent Team
Paweł Wiendlocha

Latest posts by Paweł Wiendlocha (see all)

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *