Przełajowe Mistrzostwa Polski: do startu 33 dni. Wstęp

Trochę wstępu aby nakreślić sytuację. Planuję wystartować i powalczyć w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym. Aby mocniej zmotywować się do treningów postanowiłem pisać małe podsumowanie moich przygotowań. Mistrzostwa odbędą się 11 stycznia 2015 w Bytowie. Jest to na drugim końcu Polski – pochodzę z Gliwic. Chcę być  dobrze przygotowanym, aby nie jechać tyle kilometrów na darmo.

Postaram się nie tylko pisać o moich przygotowaniach, ale też przybliżyć kilka informacji związanych z samym przełajem. Na początek, może co to jest ten przełaj inaczej cyclo-cross. Jest to odmiana kolarstwa trochę pomiędzy zawodami szosowymi a MTB. Ściga się na rowerze bardziej zbliżonym do szosowego, ale po trasach obejmujących również odcinki terenowe. Bardzo upraszczając bierzemy szosę z oponami terenowymi i jedziemy w teren :). Na dziś tyle sukcesywnie będę temat rozwijał.

Dzisiaj trening na szosie. Start godzina 7, temperatura rano trochę poniżej zera, ale pogoda bardzo dobra. W planie kilka podjazdów na naszej miejscowej górce – Kamieńcu. Rano chęci brak, herbata, kawa, internet, a minuty uciekają. Cel jednak jest więc się zebrałem. Podjazdy jak podjazdy – szału nie było, ale potrenowane. Trochę to „ogarnę” to i wykresy z treningów dołączę.

 

Paweł Wiendlocha

Paweł Wiendlocha

Zawodnik Accent Team
Paweł Wiendlocha

Latest posts by Paweł Wiendlocha (see all)

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *