Robbie McEwan wygrał Vattenfall Cyclassics

Jadący w butach Sidi Genius 6.6 Carbon – Robbie McEwen (Silence-Lotto) wygrał klasyk Vattenfall Cyclassics. Wyścig tradycyjnie już prowadził trasą przez miasto Hamburg i jego okolice. Na starcie tego prestiżowego klasyku, który zamyka letni kalendarz Pro Tour stawiło się ponad 200 zawodowców z UCI Pro Tour jak również tysiące kolarzy amatorów. Wyścig słynie z profesjonalnej organizacji i atmosfery kolarskiego święta.
W tym roku został zdominowany przez australijskich kolarzy, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca. Za wspomnianym Robbie McEwen na metę dojechał Mark Renshaw, a jako trzeci dojechał Allan Davis.
Dla McEwen, który zawsze należał do czołowych kolarzy SIDI, było to czwarte zwycięstwo w 2008 roku i 143 w karierze.