Rower do wynajęcia

Wybierasz się w podróż i na miejscu chcesz skorzystać z wynajętego roweru? W wielu miastach (zwłaszcza tych większych) jest opcja w postaci punktów, w których można wypożyczyć rower, jednak nie w każdym miejscu jest ona dostępna; czasem też zwyczajnie nie ma się ochoty skorzystać akurat z roweru miejskiego. Można wówczas wypożyczyć rower korzystając z jednej ze stron, na których właściciele pojazdów udostępniają swoje jednoślady. Portale, dzięki rozbudowanej społeczności użytkowników, umożliwiają wybór modelu, określenie czasu wynajmu i kosztu, który jesteśmy w stanie ponieść za użytkowanie roweru.

Spinlister – nie tylko dla rowerzystów

Z usług tego portalu korzystają użytkownicy przeszło 55 krajów, a oprócz rowerów za pośrednictwem strony można wypożyczyć także sprzęt do surfowania lub uprawiania sportów zimowych. Pod opisami użytkowanych już wcześniej pojazdów i sprzętów widnieją opinie poprzednich wynajmujących. Strona zachęca szeroką ofertą i przejrzystym interfejsem. Jest również (póki co) jedyną spośród tu wymienionych, na której znajdują się także oferty polskich użytkowników. W przeciwieństwie do dwóch kolejnych stron, na których przeważają propozycje z Europy – na stronie Spinlister znajduje się niemało ofert ze Stanów Zjednoczonych.

spinlister

Upperbike – dla podróżujących po Niemczech

Ten niemiecki startup zainicjowany przez Felixa Möllera nie bez powodu został określony na Bike Citizens jako rowerowy odpowiednik AirBnb, układ strony jest bowiem zbliżony do tej popularnej witryny umożliwiającej wynajem lokum. Tu jednak, oczywiście, zamiast miejsc noclegowych poszukuje się rowerów. Póki co – większość informacji zawartych na stronie dostępna jest w języku niemieckim, jednak nie brakuje również ofert angielskich. Wszystko zaczęło się od Berlina, a z czasem zakres ofert rozszeszył się na inne niemieckie miasta. Jeżeli więc decydujesz się na podróż do Niemiec i na miejscu chcesz wynająć rower, Upperbike może okazać się korzystną opcją.

upperbike

Velogistic – rowery transportowe

Strona umożliwiająca wynajem cargobikes, czyli rowerów transportowych. W górnej części strony widnieją proste ikonki w czterech kolorach, przedstawiające różne typy pojazdów. Podobnie jak na Spinlisterze i Upperbike, znajduje się tu również mapa, pokazująca kraje, w których można wypożyczyć dany pojazd. Tu jednak, dodatkowo, kolor pinezki na mapie odpowiada kolorowi danego typu pojazdu – można więc łatwo zorientować się gdzie znajduje się konkretny, poszukiwany model. Przy samych rowerach pojawia się także informacja o wymiarach danego pojazdu i maksymalnej wadze załadunku. Najwięcej rowerów do wypożyczenia oferowanych jest na terenie Europy, można znaleźć również trochę ofert z Ameryki Północnej i jedną z Australii.

velogistic

Choć aktualnie polskie oferty widnieją tylko na Spinlisterze, nic nie stoi na przeszkodzie by oferować wynajem swojego roweru. Jeśli natomiast wybierasz się na wakacje do innego kraju, już teraz można zaplanować wypożyczenie upragnionego pojazdu, w zależności od potrzeb i lokalizacji.

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

7 comments on “Rower do wynajęcia

 1. Paulina 15 kwietnia 2016 at 18:19

  Witajcie niedawno jestem na rynku w wypożyczalni AUTHOR mam nowe rowery górskie 10/szt w Krynica-Zdrój i moi goście są mega zadowoleni z rowerów i sami się dziwią że niema współpracy pomiędzy mną a firma Autor proszę o kontakt na. E mail dreamhausepawlik@op lub tel.wypożyczalnia Anna&Duduś Zamkowa 54 Krynica Zdrój pozdrawiam Paulina

 2. Tony 25 kwietnia 2016 at 08:30

  Witam
  Serwisy tego typu są fajną inicjatywą, jednak obecnie w każdym mieście kojarzonym z turystką znajdziemy wypożyczalnie rowerowe. Ciekawi mnie jak rozwiązana jest kwestia np. gdy w trakcie jazdy na wypożyczonym rowerze coś ulegnie awarii.

 3. Blanka00 27 kwietnia 2016 at 10:09

  Ciekawe rozwiązanie, do tej pory słyszałam tylko o wypożyczalniach miejskich.

 4. b.walczewska 27 kwietnia 2016 at 13:52

  Ciekawy pomysł, ale ja to jestem już tak zżyta z moim rowerem, że nie wyobrażam sobie jeżdżenia na jakimś ‚obcym’ :P

 5. Magdalena Kościańska 12 maja 2016 at 22:12

  b.walczewska – rozumiem to zżycie, są rowery, na których i ja czuję się totalnie „obco”. ;) Ale czasem nie ma wyjścia, np. wtedy gdy brak opcji by wpakować ukochany rower do samolotu. Poza tym warto się czasem przełamać. :)

 6. Magdalena Kościańska 12 maja 2016 at 22:17

  Tony – tak jak z hotelami i hostelami, są praktycznie ogólnodostępne, a jednak zdecydowanie fajnie mieć alternatywy. :) Dobre jest to, że można tu sprawnie wyszukać lokalizację i umówić się na odbiór roweru w dogodnym miejscu, pozostaje kwestia wybrania pojazdu i ceny. Co do awarii – racja, to ważna sprawa, to też na pewno trzeba ustalić się na starcie z tym, kto rower wypożycza.

 7. apollo 26 października 2016 at 12:11

  Super pomysł! W swoim mieście znalazłam 4 oferty. Weekendowe wypady będę teraz planować pod kątem tego gdzie na fajnym rowerze można pojeździć ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *