Rowery ze świata wyobraźni

Pojawiają się w dziwnych miejscach. Dziwnie wyglądają. Nie można na nich nigdzie pojechać – i dobrze, bo wcale nie o to chodzi. Wyginają się na wszystkie strony, mieszczą się na dłoni albo… lecą w przestworza. Po wakacjach z przyjemnością witam Was kolejnymi rowerowymi inspiracjami od pomysłowych głów z różnych części świata – lekko, bez śrubek i stali, za to z przymrużeniem oka. ;) Wystarczył papier i pomysł – oczywiście, rowerowy. Miłego oglądania!

Velocipedia – a ty jak narysujesz rower?

Koła, siodełko,  kierownica… na pierwszy rzut oka niby się zgadza, niby jest – rower. A jednak, rama pokręcona, brak pedałów, łańcuch „trochę” dziwnie zamontowany. Nie, to nie pomyłka, to projekt Gianluci Gimini, który przez 6 lat zbierał od znajomych i nieznajomych szkice rowerów. Warunek – rower miał być narysowany z pamięci. Na podstawie otrzymanych szybkich szkiców tworzył projekty – „prawdziwe” modele jednośladów. I choć w realnym świecie te rowery raczej daleko nie zajadą, trzeba przyznać, że wraz z ponad setką rysunków artysta otrzymał całkiem ciekawe pole do popisu. ;)

Poniżej kilka prac z zestawu. Więcej  pojazdów z tej osobliwej kolekcji można zobaczyć tutaj.

velocipedia1

velocipedia2

velocipedia3

Papierowa olimpiada

Raya Sader Bujana to artystka z Barcelony, tworząca cieszące oko papierowe rzeźby. Jedną z jej najnowszych, a zarazem bardziej imponujących realizacji jest seria przedstawiająca papierowych olimpijczyków. Poniżej, oczywiście, ten na rowerze – nad którym, jak przyznaje sama artystka, trzeba było naprawdę sporo się napracować. Zachęcam do obejrzenia całej serii tu, na jej instagramowym profilu.

raya_sader_bujana_cyclist

Tour de Sky – podniebni rowerzyści

W zeszłym miesiącu na YouTubie pojawił się niecodzienny, podniebny rowerzysta. Konstruktor z Taiwanu, Feng Tsan-Huang, stworzył niezwykły latawiec – postać, która wraz z podmuchem wiatru pedałuje na swoim jednośladzie, unosząc się nad głowami zachwyconych obserwatorów:

Ptak-rowerzysta nie jest jednak jedynym „przedstawicielem swojego gatunku” – mamy tu jeszcze jednego jadącego (lecącego?) kolarza, a jeśli przyjrzeć się dokładniej zasobom You Tube’a, filmik przedstawiający wcześniejszą tego typu konstrukcję znalazł się w sieci już prawie 7 lat wcześniej tutaj.

 Niezależnie od tego, ilu kolarzy wzięło udział w tym podniebnym wyzwaniu (i jaki był wynik), za każdym razem widok takiego latawca cieszy oko.

A może ktoś z Was miał okazję zobaczyć taką zabawkę na żywo? Jeśli tak, zachęcam do dzielenia się wrażeniami. :)

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

1 comment on “Rowery ze świata wyobraźni

  1. Eleks 17 sierpnia 2016 at 15:34

    Niezłe, szczególnie ten z karbowanymi oponami :D Nie zdziwię się, jeśli niedługo będą powstawały podobne rowery, już mamy coraz większą różnorodność, nawet mamy rowery elektryczne, swoją drogą elektryczne to interesujący sprzęt, kupowaliśmy ojcu niedawno na urodziny taki rower od sporti to po jeździe próbnej uznałem, że tego typu rower to po prostu cud techniki :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *