Zawodnicy Górnik Wałbrzych DSR AUTHOR po otwarciu sezonu

A więc karuzela szosowa ruszyła!!! Na początek deszczowe kryterium w Dzierżoniowie. Najlepiej Trudy wyścigu wytrzymali juniorzy a najlepszym z nich był Paweł Przewięda, który wywalczył 7 miejsce, 22 był Krzysztof Skibiński a 29 Bartłomiej Polkowski.W rywalizacji juniorek 21 była Monika Lasota a zaraz za nią Katarzyna Pawłowska.W wyścigu młodziczek 16 była Nikola Bartków. W rywalizacji żaków 6 był Karol Woźniak a 8 Mikołaj Makowski. Nasi pozostali zawodnicy zresztą jak większość startujących przegrała dzisiaj z pogodą. Warto nadmienić że dobre miejsca zajęli nasi byli zawodnicy, którzy obecnie ścigają się już w ekipach zawodowych. 4 w orlikach a 10 w kategorii elita był Tomasz Mickiewicz (ActiveJet Team ), natomiast 5 w orlikach i 11 w elicie był Jakub Pytka (TC Chrobry Głogów) .Po sobotnich zmaganiach w Dzierżoniowie przyszedł czas na „Ślężańskiego Mnicha” który oficjalnie otworzył zmagania szosowe w Polsce. W każdej kategorii wiekowej frekwencja dopisała oprócz zawodników z Polski na trasie mogliśmy również obserwować ekipy z Litwy, Czech i Niemiec. W rywalizacji młodziczek najlepiej wypadła Wiktoria Węgrzynowska która wywalczyła 19 miejsce. 29 była Nikola Bartków a 33 Kinga Rynia. Jedyny w tym roku junior młodszy Michał Nowak linię mety minął na 75 miejscu a więc w środku stawki (wystartowało 137 zawodników). W kategorii juniorek 23 była Wolska a 3 miejsca dalej Monika Lasota (26). Juniorzy również plasowali się w środku stawki z czasem głównej grupy. 41 był Przewięda, który próbował swoich sił w ucieczce lecz niestety jego akcja po kilkudziesięciu kilometrach została skasowana przez grupę. 48 był Gorzawski, 59 Skibiński a 75 Polkowski. A już w najbliższy piątek zawodnicy LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH DSR AUTHOR wyjeżdżają na pierwszą serię pucharu polski do Kłomnic. W sobotę wystartują w rywalizacji jazdy indywidualnej na czas a w niedzielę ze startu wspólnego.