Voster Uniwheels Team otwiera sezon

Zawodowa grupa kolarska Voster Uniwheels Team ścigająca się na rowerach Author Charisma 77, otworzyła sezon dwoma startami w Czechach. Udało się wywalczyć pierwsze podium – Adrian Banaszek finiszował na drugim miejscu w Trofeo Cinelli!

W sobotę 24 marca kolarze Voster Uniwheels stanęli w pełnym składzie na starcie w czeskiej miejscowości Hlohovec, gdzie co roku otwierany jest sezon szosowy w Czechach. Do pokonania było 13 rund, liczących w sumie 104 km. Po pogoni za startującymi kilka minut wcześniej juniorami i orlikami, na mecie zameldował się peleton przyprowadzony przez Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Merx). Bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa, bo tuż za nim wpadł reprezentujący nasze barwy Adrian Banaszek. Trzecią lokatę wywalczył Josef Cerny z ekipy Elkov-Author, również ścigającej się na rowerach Charisma 77.

W niedzielę rozegrany został Puchar Czech: Velka Bites-Brno-Velka Bites. W 6-osobowym składzie wystartowali: Mateusz Komar, Krzysztof Parma, Mateusz Nowaczek, Mateusz Grabis, Przemysław Sobieraj i Michał Podlaski.

Niedługo po starcie nawiązała się ucieczka złożona z ośmiu zawodników, wśród których był reprezentant biało-zielonych – Przemysław Sobieraj. Po zmianach na czele na ostatnich 20 km, ostatecznie na metę samotnie wpadł Maciej Paterski, a za nim kolejni harcownicy. Jako siódmy finiszował Mateusz Komar wygrywając sprint ze swojej grupy.

Ten wyścig ekipa Voster Uniwheels zakończyła bez podium, ale zawodnicy są zadowoleni z pierwszych wyścigów. To dopiero inauguracja ścigania, tuż po powrocie z porządnie przepracowanego zgrupowania w ciepłej Hiszpanii. A w Czechach na termometrze jedynie 3 stopnie. Powoli wchodzą na najwyższe obroty. Za tydzień pierwszy wyścig UCI – Visegrad 4 Bicycle Race: Grand Prix Słowacji.