Piotr Wilk w Chełmie

W przedostatni weekend maja w Chełmie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Przeczytajcie jak imprezę relacjonuje Piort Wilk, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Politechnik i jest medalistą AMP.

W dniach 21-23 maja brałem udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Chełmie. Był to dla mnie jeden z priorytetowych wyścigów w tym sezonie. W pierwszym dniu Mistrzostw odbyła się indywidualna jazda na czas na dystansie jednej rundy, czyli 8 km. Pierwsze i ostatnie 2 km trasa prowadziła odcinkami technicznymi, w środkowej części – dłuższymi prostymi odcinkami. Do czasówki podszedłem maksymalnie skoncentrowany, płynnie przejechałem początek trasy, a na prostych odcinkach starałem się jechać mocnym tempem. Ostatecznie zająłem dziewiąte miejsce z czasem 22:14,04. Do wyścigu głównego wszyscy zawodnicy zostali ustawieni wg miejsc zajętych na czasówce. Start został zaplanowany na godzinę 12:30, trasa liczyła 5 rund. Moje założenie na start było proste: jak najlepiej pojechać pierwszy odcinek trasy, żeby na dobrej pozycji wjechać w wąskie ścieżki. Założenie to udało mi się zrealizować. Na pierwszym technicznym odcinku czołówka zaczęła się rozciągać. Cały czas starałem się przesuwać do przodu. Po pierwszej rundzie dojechałem do Marcina Piecucha, z którym jechałem dłuższą część trasy. Na jednym z odcinków postanowiłem jechać własnym tempem, dzięki czemu udało mi się uzyskać przewagę. Na czwartym okrążeniu czołówka zaczęła dublować zawodników, co w połączeniu z wąs

kimi odcinkami, nie pomagało w jeździe. Na ostatnim okrążeniu zaczęło dawać się we znaki zmęczenie, które potęgowały krótkie sztywne podjazdy. Na metę dojechałem jako dziewiąty w klasyfikacji open i trzeci wśród studentów Uczelni Technicznych. Mistrzostwa były dla mnie dobrym sprawdzianem formy, a także szansą zmierzenia się z czołówką Polski. Wyścig główny wygrał Piotr Brzózka, przed Maciejem Dąbrowskim i Dariuszem Batkiem.

Piotr Wilk

Piotr Wilk

Zawodnik Dobre Sklepy Rowerowe - Author. Specjalizuje się w maratonach MTB.
Piotr Wilk

Latest posts by Piotr Wilk (see all)

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *