Wjazd na Śnieżkę

Ta impreza jest mi szczególnie bliska. Raz w roku można wjechać rowerem na najwyższy szczyt Karkonoszy (jednocześnie całych Sudetów) – Śnieżkę (1602 m n.p.m.) Start ma miejsce w Karpaczu a meta usytuowana jest na szczycie Śnieżki pod schroniskiem. Jak co roku na starcie mnóstwo osób. Ponad 500 osób zdecydowało się wjechać na tę górę. Pierwszy i ostatni raz byłem na tym wyścigu
2 lata temu. Wiedziałem więc co mnie czeka. Godzinny podjazd cały czas na maxa 1000 metrów przewyższenia. Ze względu, że nie jestem w szczytowej dyspozycji, poza tym dzień wcześniej ponad 5 godzinny wyścig, postanowiłem rozłożyć siły w miarę równomiernie. Start. Od razu bardzo mocne tempo. Za mocne jak dla mnie odpuszczam i jadę swoje. Pierwsza część to asfaltowy podjazd aż do kościoła Wang, potem aż na sam szczyt wjeżdża się po kostce brukowej i kamieniach. Po pierwszej części koło kościoła Wang kibice i znajomi krzyczą, że jestem około 36miejsca. Załamka. Nie poddaję się i trochę podkręcam tempo. Zbliżam się do kolejnych zawodników, niektórych mijam z satysfakcją że udało mi się ich dogonić. Coraz ciężej się jedzie, zmęczenie daje się we znaki. Nie poddaje się dostaję informację, że jestem 11, muszę przyspieszyć i być w 10. Atakuję dochodzę trójkę zawodników. Jedziemy przez chwilę razem każdy się ogląda, w końcu atak – idę mocno, udało się jeden został. Jestem 10. Podbudowany powodzeniem mojej akcji po raz drugi podkręcam tempo, dochodzimy kolejnego zawodnika. Niestety przed decydującym starciem odpuszczam na chwilę i robi się mała przerwa miedzy nami. Jedziemy w stałych odstępach, przed samym szczytem staram się jeszcze trochę podgonić. Ostatecznie zajmuję 8 miejsce. Na górze na szczęście jest przyjemni świeci słońce, można wspólnie z kolegami posiedzieć, pośmiać się, ogólnie bardzo miło i przyjemnie. Zjazd w grupie dość spokojnie czuć tylko specyficzny zapach mocno nagrzanych tarcz hamulcowych. Pozdrawiam i do zobaczenia.

Ta impreza jest mi szczególnie bliska. Raz w roku można wjechać rowerem na najwyższy szczyt Karkonoszy (jednocześnie całych Sudetów) – Śnieżkę (1602 m n.p.m.) Start ma miejsce w Karpaczu a meta usytuowana jest na szczycie Śnieżki pod schroniskiem. Jak co roku na starcie mnóstwo osób. Ponad 500 osób zdecydowało się wjechać na tę górę. Pierwszy i ostatni raz byłem na tym wyścigu 2 lata temu. Wiedziałem więc co mnie czeka. Godzinny podjazd cały czas na maxa 1000 metrów przewyższenia. Ze względu, że nie jestem w szczytowej dyspozycji, poza tym dzień wcześniej ponad 5 godzinny wyścig, postanowiłem rozłożyć siły w miarę równomiernie. Start. Od razu bardzo mocne tempo. Za mocne jak dla mnie odpuszczam i jadę swoje. Pierwsza część to asfaltowy podjazd aż do kościoła Wang, potem aż na sam szczyt wjeżdża się po kostce brukowej i kamieniach. Po pierwszej części koło kościoła Wang kibice i znajomi krzyczą, że jestem około 36miejsca. Załamka. Nie poddaję się i trochę podkręcam tempo. Zbliżam się do kolejnych zawodników, niektórych mijam z satysfakcją że udało mi się ich dogonić. Coraz ciężej się jedzie, zmęczenie daje się we znaki. Nie poddaje się dostaję informację, że jestem 11, muszę przyspieszyć i być w 10. Atakuję dochodzę trójkę zawodników. Jedziemy przez chwilę razem każdy się ogląda, w końcu atak – idę mocno, udało się jeden został. Jestem 10. Podbudowany powodzeniem mojej akcji po raz drugi podkręcam tempo, dochodzimy kolejnego zawodnika. Niestety przed decydującym starciem odpuszczam na chwilę i robi się mała przerwa miedzy nami. Jedziemy w stałych odstępach, przed samym szczytem staram się jeszcze trochę podgonić. Ostatecznie zajmuję 8 miejsce. Na górze na szczęście jest przyjemni świeci słońce, można wspólnie z kolegami posiedzieć, pośmiać się, ogólnie bardzo miło i przyjemnie. Zjazd w grupie dość spokojnie czuć tylko specyficzny zapach mocno nagrzanych tarcz hamulcowych. Pozdrawiam i do zobaczenia.

Paweł Wiendlocha

Paweł Wiendlocha

Zawodnik Accent Team
Paweł Wiendlocha

Latest posts by Paweł Wiendlocha (see all)

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *