Wystartował Giro d’Italia

12 maja rozpoczął się Wyścig Dookoła Włoch – Giro d’Italia. Zwycięzców poznamy 3 czerwca na mecie w Mediolanie. W tegorocznej edycji wyścigu w butach SIDI wystartuje 39 kolarzy z 14 różnych drużyn.
Wśród nich jest Paolo Bettini, który na mecie 2 etapu w Bosa zjawił się jako drugi po australijski sprinterze Robbie McEwen.Na mecie 3-ego etapu w Calgary sprinter z grupy Milram – Alessandro Petacchi, finiszował przed Niemcem Fosterem i Argentyńczykiem Richeze. Po tym etapie Gasparotto znowu włożył różową koszulkę lidera.
Po dniu wypoczynku, zwycięzcą 4 etapu z metą w Montevergine okazał się Danilo Di Luca odzyskując w ten sposób różową koszulkę. Polak Sylwester Szmyd reprezentujący Lampre – Fondital z 15 sekundową stratą przesunął się w górę w klasyfikacji generalnej.
Niemiec Foster z ekipy Gerolsteiner finiszował jako pierwszy na mecie 5 etapu wyscigu. Za nim kolejno Hushovd i Petacchi. Di Luca utrzymał koszulkę lidera. Polak na 15 miejscu.
W miejscowości Spoleto kolumbijczyk Luis Felipe Laverde świętował wygranie 6 etapu wyścigu. Po długim sprincie Marco Pinotti z grupy T-Mobile objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Sam Pinotti na mecie 6 etapu zjawił się jako drugi.
7 etap Giro d’Italia z Spoleto do Scarperia (254 km), jest najdłuższym etapem w tegorocznym wyścigu. Jest zarazem idealny dla sprinterów. Kolejność na mecie 7 odcinka była trudna do oceny, gdyż 4 kolarzy wjechało na metę prawie równocześnie. Pierwszym został Alessandro Petacchi drugi był Thor Hushovd, trzeci Paolo Bettini, który następnego dnia doznał lekkiego urazu.
Niedzielny 8 etap, wygrał Norweg Kurt-Asle Arvesen z grupy Team CSC. Za nim był Paolo Bettini, który przegrał na ostatnich 8 metrach. Trzeci w stawce był Assan Bazayev z Kazachstanu jeżdżący w grupie Astana.
Na trasie 9 etapu znów dał o sobie znać Australijczyk Robbiego McEwena, który zajął 2 miejsce w etapie. Wyprzedził go Włoch Danilo Napolitano (Lampre), natomiast trzecim kolarzem na mecie był Petacchi. Pinotti utrzymał różową koszulkę lidera.