Dzielę się drogą – Przeczytaj, zastosuj i podziel się!

Samochód wyprzedzający nas zbyt blisko, brak sygnalizacji kierunkowskazami, wymuszenie pierwszeństwa lub często nawet nie zwracanie uwagi na jadącego kolarza. Niestety chyba każdy z nas rowerzystów potrafi w swojej pamięć przywołać takie niebezpieczne sytuacje. Zbyt błahe podchodzenie do zasad kodeksu ruchu drogowego w stosunku do bardziej narażonych na poważny uraz uczestników tego ruchu jest sporym problemem na naszych drogach.

Dlaczego i po co akcja Dzielę się drogą?

Bezpieczeństwa nigdy za wiele! Mówienia o naszym bezpieczeństwie na drodze też nigdy dość. Mamy nadzieje, że kolejna kampania informacyjna niektórym przypomni zasady dobrego zachowania na drodze, a może dotrze po raz pierwszy do tych, którzy do tej pory tych zasada nie znali. 

Czasami do zmiany złych nawyków za kółkiem wystarczy impuls. Chcemy aby nasza akcja była takim zapalnikiem i z czasem dzięki nagłośnieniu problemu poprawi się kultura jazdy na naszych drogach.

Na czym polega akcja Dzielę się drogą?

Chcemy zwrócić uwagę na aspekt bezpieczeństwa na drodze w sposób jaki potrafimy to robić, czyli pisać o nim. Na blogrowerowym przygotujemy serię artykułów opisujących prawidłowe praktyki zachowania na drodze bezpieczeństwa.

W ten sposób będziemy chcieli podnieść poziom wiedzy i promować dobre zasady zachowania na drodze. 

Postaramy się zaangażować w akcję zaprzyjaźnionych kolarzy i środowisko rowerowe, aby dotrzeć do jak najszerszego grona użytkowników dróg.

Przeczytaj, Zastosuj i Podziel się!

Dla własnego bezpieczeństwa i wiedzy zapraszamy do zapoznania się z jednym z postów oznaczonych tagiem dzielęsiędrogą. To już będzie coś! Następnie spróbuj stosować się do zasad i praktyk opisanych w tekście. Wtedy to już będzie sukces! a nam będzie miło jeśli zechcesz się podzielić informacją o akcji i oznaczyć swój pojazd naklejką Dzielę się drogą!

Co mam zrobić aby otrzymać naklejkę?

Wrzuć na swój profil facebook lub instagram posta lub zdjęcie i pokaż nam jak dbasz o swoje bezpieczeństwo na rowerze. Może to być zdjęcie na którym widać że jeździsz w kasku lub z lampkami itd. Może to być też kilka zdań. Dodaj do posta tag akcji #dzielęsiędrogą. Następnie napisz do nas na FB lub instagranie i podaj adres na jaki mamy wysłać naklejki.

Naklejki są też dostępne w sklepach sieci Dobre Sklepy Rowerowe, które wspierają naszą akcję.

Jeśli nie masz okazji zgłosić się osobiście po naklejki, napisz do nas (najlepiej przez nasz profil FB).

Kim są partnerzy akcji?

Do akcji zapraszamy każdego kto chciałby w niej uczestniczyć.

Już teraz naklejki możesz odebrać w sklepach Dobre Sklepy Rowerowe, u zaprzyjaźnionych organizatorów zawodów MTB Kaczmarek Electric, Maratony Kresowe, DSR Road Maraton, ŻTC, Via Dolny Śląsk,

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj