Idmatch, czyli jak wybrać odpowiednie siodełko rowerowe?

Dobór odpowiedniego siodełka nie raz może okazać się nie lada wyzwaniem. Różne kształty, długości oraz szerokości sprawiają że nigdy nie ma pewności czy model, który wybierzemy będzie odpowiedni dla naszej budowy anatomicznej. Aby zawęzić nasz wybór do minimum i nie męczyć się potem podczas każdej jazdy na rowerze warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w doborze siodełka. Pomocny może okazać się tutaj system idmatch. Co to takiego?

W dużym skrócie idmatch to system pozwalający na zasugerowanie odpowiedniego siodełka w oparciu o naszą płeć, budowę anatomiczną miednicy  oraz gibkość. Określenie wszystkich czynników pozwala na zawężenie wyboru i danie odpowiedzi, które siodełko powinno być odpowiednie dla Nas. Napisałem powinno ponieważ, tak naprawdę nigdy nie będziemy mieć 100% pewności czy na wybranym siodełku będzie jeździć się wygodnie. A jest tak dlatego że poza siodełkiem na komfort naszej jazdy wpływa bardzo wiele czynników takich jak np.: geometria ramy, pozycja na rowerze, ustawienie siodełka lub wkładka w spodenkach. Dlatego w tym miejscu warto zaznaczyć że nawet jeśli pierwsza jazda na wybranym przez idmatch siodełku okaże się fiaskiem, to dobrze byłoby przyjrzeć się także innym aspektom.

Tyle słowem wstępu. Całość została dość dobrze przedstawiona na filmie oraz wytłumaczona na obrazkach poniżej. Przedstawiamy też krótki opis specjalnego narzędzia wykorzystywanego do pomiaru.

Idmatch Smart Caliper to narzędzie zapewniające dokładny i naukowy pomiar doboru siodełka w najkrótszym możliwym czasie. Narzędzie to zawiera mikroprocesor, który wykorzystuje szereg cyfrowych czujników, aby automatycznie określić idealne siodło dla rowerzysty.  Poprzez wprowadzone parametry, narzędzie Idmatch Smart Caliper wskaże siodełko, które jest najbardziej zbliżone do cech własnych rowerzysty. Metodę tę należy traktować jako doradztwo. Warto przetestować siodełko w jednym  autoryzowanych dealerów Idmatch Smart Caliper.

Gdzie znajdziesz właściwe dla siebie siodło?

Od początku tego sezonu w starannie wyselekcjonowanych placówkach istnieje możliwość sprawdzenia i przetestowania siodeł San Marco. W sklepach tych możesz porównać różne siodła San Marco (spośród Aspide, Mantra oraz Shortfit). Sprzedawcy obsługujący program Idmatch Smart Caliper posiadają fachową wiedzę na temat doboru odpowiedniego siodełka i będę potrafili pomóc Ci w jego wyborze. 

Warunki wypożyczenia siodeł testowych San Marco należy ustalić ze sprzedawcą w wybranym sklepie biorącym udział w akcji. Lista sklepów znajdziecie [klikając na link].

Wszelkie informacje jak krok po kroku dobrać najbardziej odpowiednie siodło zamieszczamy poniżej:

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj