Ostatnie Mistrzostwa Świata Paulo Bettiniego

Paolo Bettini nie wygrał swojego trzeciego z rzędu tytułu Mistrza Świata, ale na pewno nie może czuć się zawiedzony postawą kolegów z drużyny narodowej. W Varese Włosi zdominowali wyścig: pierwsze miejsce Alessandro Ballanm a drugie Damiano Cunego. To już trzeci kolejny tytuł Mistrza Świata dla włoskiego kolarza po dwóch wspaniałych wygranych Bettiniego w Salzburgu w 2006 roku i Stuttgarcie w 2007 roku.
W Varese Bettini ścigał się tak jak zawsze, swoim sposobem, bez zahamowań, dając we właściwym momencie znak kolegom z drużyny do jazdy po zwycięstwo. Na metę wjechał, niczym na paradzie, ku uciesze i uznaniu fanów, otoczony przez największych kolarzy z grupy min.: Zabelę, Valverde i Oscara Freire Gomeza.
Bettini ogłosił swoją decyzje o wycofaniu się z kolarstwa na konferencji prasowej w sobotę wieczorem, dzień przed wyścigiem o mistrzostwo. Fani kolarstwa stracili jednego z najwspanialszych szosowców, którego zwycięstwa na zawsze potwierdzą statut wielkiej gwiazdy, jaką podczas swojej kariery się stał.
Niezwykłe osiągnięcia Paolo Bettininiego ze wszystkich lat składają się na obraz legendy kolarstwa, którą przez cały czas wspierała marka SIDI. Dwa zwycięstwa w Liège-Bastogne-Liège, 3 Puchary Świata, 2 tytuły Mistrza Włoch, olimpijskie złoto w Atenach i w szczególności 2 tytuły Mistrza Świata to tylko niektóre osiągnięcia mistrza z Livorno, które zainspirowały nowe fascynujące modele takie jak Sidi Ergo 2 Carbon w specjalnej wersji Paolo Bettini, które mają szanse również okazać się legendą w kolarskim świecie.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.