Tour, Giro i Vuelta

Czyli potrójna korona, która do tej pory została zdobyta przez tylko 5 mistrzów w historii kolarstwa, mistrzowskie posunięcie które wprowadza Alberto Contador i Sidi Sport eliteranego kręgu wraz z Eddy Merckx, Bernardem Hinault, Jacques Anquetil i Felice Gimondi.
Po żółtej koszulce Tour de France z 2007 roku i różowej koszulce Giro d’Italia 2008, Contador dodaje złotą koszulkę do swojej kolekcji. 21 września, po ostatnim okrążeniu w Madrycie, Hiszpan z drużyny Astana został ukoronowanym zwycięzcą Vuelta de Espana 2008.
Obok niego na podium na drugim miejscu znalazł się kolega z drużyny Levi Leipheimer, a na trzecim miejscu inny Hiszpan Carlos Sastre (Team CSC), który w roku 2008 wygrał w Grande Boucle jadąc w butach SIDI Genius 6.6 Carbon.
Na ostatnim etapie w Madrycie, prestiżowy sprint wygrał Dane Matti Breschel z grupy CSC, sponsorowanej przez SIDI. 2008 był wspaniałym rokiem zwycięstw kolarzy jeżdżących w butach SIDI: Giro i Vuelta wygrał Alberto Contador, Carlos Sastre wygrał Tour de France, olimpijskie złoto Samuel Sanchez.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.