Nasza relacja z XI Festiwalu Rowerowego

W niedzielę (19.08) w Szklarskiej Porębie zakończył się XI Festiwal Rowerowy. Ponad 900 zawodników skakało na rowerach do wody, ścigało się na górskich zjazdach i wykonywało powietrzne ewolucje. Na takiej imprezie nie mogło nas zabraknąć. Po raz kolejny Author był sponsorem głównym imprezy. Oczywiście obecność Authora nie ograniczyła się tylko do sponsoringu – spore grono rowerzystów startowało na rowerach właśnie tej firmy.
Festiwal z roku na rok nabiera większego tempa i rozmachu. W tym roku zaczął się już w środę. Im bliżej był weekend tym więcej pojawiało się rowerzystów i widzów. Wydarzeń było naprawdę sporo. Organizatorzy zadbali o wysoką atrakcyjność imprezy, szczególnie dla licznie przybyłej publiczności. Odbyło się emocjonujące „szalone kryterium MTB” po pętli położonej tuż pod dolną stacją wyciągu na Szrenicę, czy „downhill dla wszystkich”. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć „zabaw grawitacyjnych” – slopestyle, dirt jump a na zakończenie widowiska jakim były skoki do wody – Air Water Bike Show.
Całą zabawę okraszał swoimi występami zaproszony przez Authora Jaromír Spěšný „Spaceman”. Na specjalnie urządzonym torze serwował publiczności sporą dawkę trialowych akrobacji. Oczywiście nie mogło zabraknąc skoków na dach samochodu i efektownych trików wykonywanych na przednim lub tylnym kole.
Oczywiście jak co roku na Festiwalu obecni byli wystawcy – na sporym placu festiwalowym można było odwiedzić stoiska kilkunastu firm rowerowych. Do najczęściej odwiedzanych należały stoiska Dobre Sklepy Rowerowe i Dartmoor. Przy obsłudze takiej imprezy pełne ręce roboty mieli mechanicy z warsztatu Park Tooola. Dzięki pełnemu zaopatrzeniu, można było naprawić i zaopatrzyć w części zamienne praktycznie każdy rower, jaki uległ awarii.

Andrzej Kajzer DHL-Author
Andrzej Kajzer z DHL-Author
Zawodnik
Zabawy na rowerze:)
Jaromír Spěšný „Spaceman”
Jaromír Spěšný „Spaceman”
Stoisko
Widok na stoiska

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.