Sezon wyścigów wirtualnych trwa

Trenażery Tacx z linii i-Magic oraz Fortius będące w ofercie sklepów oznaczonych znakiem
Dobre Sklepy Rowerowe to nie tylko zabawa i trening w wirtualnym świecie, ale również rywalizacja sportowa. Dzięki dostępowi do internetu istnieje możliwość rejestracji i uczestnictwa w wielu międzynarodowych imprezach skupiających kolarzy z całego świata.
Jednym z takich miejsc jest www.virtualcycling.org gdzie ściga się kilku Polaków, w tym Mirek Dyka – sponsorowany przez nas zawodnik teamu Velo Poland. Wyniki aktualnych wyścigów, rund i etapów można śledzić na bieżąco korzystając z tak szczegółowych informacji jak moc, tętno, kadencja, średnia prędkość dla każdego zawodnika.

Zdaniem Mirka „Tacx Fortius to okazja do realizowania starej dobrej zasady, że najgorszy wyścig jest lepszy od najlepszego treningu. W zależności od rodzaju i długości trasy można ścigać się od dosłownie minuty (na torze) do kilku godzin ? taka różnorodność pokrywa aktualne zapotrzebowanie treningowe na bazę lub interwały. Poziom motywacji jaki temu towarzyszy jest nie do uzyskania przy klasycznym trenażerze. Sam kiedyś męczyłem się oglądając filmy, lecz wirtualny wyścig to zupełnie inna bajka.”

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.