Zielono-czarny odcień Veleno SIM

Jak co roku MET wypuścił na rynek sporo nowości. Każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od kasków szosowych poprzez MTB a skończywszy na kaskach miejskich.

Na sezon 2011 firma MET wypuściła nową opcję kolorystyczną (z drobnymi zmianami) znanego już kasku VELENO SIM – kolor czarno-zielony.

Kask został wykonany w technologii In-Molding. Jest to proces, w którym za pomocą wysokiej temperatury i pod wysokim ciśnieniem łączy się zewnętrzną skorupę z wewnętrznym wypełnieniem dla stworzenia bardziej wytrzymałego i lżejszego kasku.

Kask posiada antyalergiczne wkładki Coolmax®, które gwarantują zachowanie dobrego odprowadzania wilgoci. Natomiast demontowany daszek stanowi dodatkową ochronę przed gałęziami, słońcem, błotem czy deszczem.

Nowy kask został wyposażony w system dopasowania Safe-T Smart umożliwiający dopasowanie kasku za pomocą jednej ręki zarówno w poziomie jak i w pionie. Co istotne, aby zwiększyć komfort noszonego kasku, nacisk rozłożony jest na większą powierzchnię głowy.

I jeszcze  liczbowe ciekawostki. Kask Veleno SIM posiada poziom chłodzenia określony na 7 a powierzchnia styku z głową została ustalona na poziom 65%. Co się kryje za tymi liczbami??

W poziomie chłodzenia wynikiem jest wartość, która pokazuje, jaką zdolność do odprowadzania ciepła ma dany kask. Im wyższa wartość tym większe chłodzenie. Natomiast powierzchnia styku z głową to wartość, która pokazuje, jaki procent powierzchni głowy styka się z wkładkami kasku. W miejscach styku nie ma przepływu powietrza. Im niższa wartość tym lepsza wentylacja kasku.

Kask dostępny będzie w dwóch rozmiarach M 54-57 cm oraz L 68-61 cm. Waga kasku dla rozmiaru M to 280 g a dla rozmiaru L 295 g. Oprócz opisywanego koloru dostępne będą również inne opcje kolorystyczne: biało-srebrny, czarno-czerwony oraz czarny.

Na koniec nowinka. Firma MET w trosce o nasze kaski w trakcie podróży wypuściła na rynek pokrowiec wykonany z neopranu, który umożliwia łatwy transport i przechowywanie kasku.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj