Nutella Mini Tour de Pologne

W siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano tegoroczny cykl wyścigów Nutella Mini Tour de Pologne, który towarzyszyć będzie największemu wydarzeniu kolarskiemu w naszym kraju. Marka Author już po raz kolejny wspierać będzie tą organizowaną dla najmłodszych imprezę!

Nutella Mini Tour de Pologne to wyścig dla najmłodszych mający na celu promocję aktywnego spędzania wolnego czasu, startu w wyścigach i dobrej zabawy. W każdym z miast, w których odbędzie się wyścig, uczestnicy będą  rywalizowali o Puchar Prezydenta, dlatego na triumfatorów będą czekały wspaniałe puchary i nie tylko. Dla najlepszych zawodników przewidziano fantastyczne nagrody. Zwycięzca otrzyma specjalny voucher umożliwiający odbiór wybranego roweru marki Author, a także kasku kolarskiego firmy MET. Każdy z uczestników zostanie ubrany w koszulkę Nutella Mini Tour de Pologne, jak również otrzyma ciekawy pakiet startowy. Oprócz klasyfikacji indywidualnej przeprowadzona zostanie klasyfikacja drużynowa, a najlepszy zespół zostanie uhonorowany. Do udziału zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych (kategoria I roczniki 1999-2002) oraz młodzież ze szkół gimnazjalnych (kategoria II roczniki 1997-1998).

Jak zapewniał Czesław Lang, młodzi zawodnicy rywalizować będą na tej samej części trasy, na której później ścigać się będą zawodowcy. Odbywać się będzie to w atmosferze emocji i silnego dopingu kibiców, co pozwoli najmłodszym zawodnikom zasmakowania prawdziwej rywalizacji kolarskiej i być może zachęci do dalszych treningów. W zeszłym roku w wyścigach z cyklu Mini Tour de Pologne brało udział 300-400 zawodników i miejmy nadzieje w tym uda się ten wynik pobić!

Patronat nad wyścigiem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komenda Główna Policji, a także Polska Prezydencja w Unii Europejskiej.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj