Eurobike 2011 – Sidi

Spotkania z zawodowcami to jedna z większych atrakcji podczas odbywających się w Niemczech targów Eurobike. Nie inaczej było i w tym roku, gdzie na stoisku Sidi pojawił się kapitan drużyny Liquigas Cannodale –  Ivan Basso wraz z kolegą z teamu Elią Vivianim, który coraz lepiej radzi sobie ostatnio w sprinterskich pojedynkach.

Początki firmy Sidi sięgają już 1960. Była to wówczas manufaktura butów przeznaczonych do sportów górskich. W latach siedemdziesiątych firma zaczęła się specjalizować w produkcji butów rowerowych i motocyklowych.

Plakat wydany na 50lecie firmy Sidi.

Pierwsze buty rowerowe Sidi zostały stworzone i wyprodukowane w 1973 roku przez Dino Signori, który zrewolucjonizował system mocowania progów w modelu Titanum. Po raz pierwszy zastosowano system mocujący (specjalne progi do pedałów z noskami) do podeszwy buta za pomocą dających się regulować śrub, a nie nitów. Postęp technologiczny, komfort i niepowtarzalny design stały się charakterystycznymi wyróżnikami butów Sidi.

Ivan Basso i Tomasz Radzki (prezes firmy Velo, będącej polskim dystrybutorem butów Sidi).

Obecnie Sidi wspiera naljepszych kolarzy i czołowe drużyny na świecie, którzy podczas odbywających się co roku targów Eurobike odwiedzają stoisko tej firmy. Nie da się ukryć, że kapitana drużyny Liquigas Cannodale łączy dodatkowo z włoskim producentem silna więź, która widoczna była na każdym kroku.  Znany ze spokojnego uosobienia Basso okazał się rówienż bardzo sympatyczny i uśmiechnięty, dzięki czemu licznie zgromadzeni kibice mogli liczyć na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Ivan Basso prezentuje buta Ergo Carbon 3, w którym ścigał się będzie w przyszłym sezonie.

Wizyta urodzonego w Varese Włocha była także doskonałą okazją do zaprezentowania kolekcji butów na 2012 rok. Ubiegłoroczny triumfator Giro di Italia, który ścigał się niedawno w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech miał możliwość bliższego przyglądnięcia się najwyższemu modelowi Ergo Carbon 3, w którym będzie miał okazję startować i trenować w przyszłym sezonie. To właśnie od niego, a także innych zawodników wspieranych przez Sidi będzie zależeć, czy to te buty zobaczymy na podiach najważniejszych wyścigów na świecie.

ps. zapraszamy również do oglądnięcia kulis powstawania najbardziej znanej w tym sezonie reklamy butów kolarskich🙂

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj