Kask – ważna rzecz

Full-face, orzech. Brzmi znajomo? Na polskim rynku rowerowym pojawił się nowy gracz proponujący kaski typu full-face i orzech oraz ochraniacze. Marka Bluegrass, bo o niej mowa, z pewnością zainteresuje pasjonatów Enduro, Downhill oraz BMX.

Dlaczego używamy kasków? Odpowiedź jest oczywista. Kask zakładamy by chronić przed uszkodzeniem głowę w czasie wypadku podczas jazdy na rowerze. Kask działa jak amortyzator. Gdy głowa uderza w przeszkodę, tworzywo z którego wykonane jest serce kasku czyli jego wypełnienie  rozprasza energię uderzenia, co pozwala na stopniowe spowolnienie mózgu wewnątrz czaszki zamiast gwałtownego uderzenia, które może spowodować nieodwracalne uszkodzenie mózgu. Pełne kaski (full-face), podobne do tych motocyklowych, zapewniają dodatkową ochronę twarzy. Posiadają wewnętrzne wkładki dostosowujące się do twarzy, w pełni wyciągane. Skorupy kasków wykonane są z tworzywa ABS lub wzmocnionego włóknem szklanym kompozytu, co sprawia, że kask jest niezwykle wytrzymały, a jednocześnie bardzo lekki. Dodatkowo mają bardzo ciekawy design. Zdjęcia oddają takiego wrażenia, jakie daje kask oglądany „na żywo” i trzymany w ręku. Ważnym elementem takiego kasku jest daszek – regulowany, zapewnia ochronę przed słońcem,a także może ochronić twarz lub oczy przed uderzeniem podczas jazdy off-road. Zapięcie pod szyją wyłożone zostało w górnej części miękką wyściółką, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych otarć. Zakładając full-face na głowę chcemy czuć się w nim komfortowo. Wloty powietrza znajdujące się w przedniej części kasku oraz kanały wentylacyjne w części tylnej zapewniają uczucie chłodu oraz odprowadzają  namiar wilgoci i ciepłego powietrza.

Każdy „nosiciel” orzecha wie, że jego twarda skorupa zewnętrzna rozprasza siłę uderzenia i zapobiega urazom podczas upadku. Równie ważna jak w przypadku full-face’ów jest dobra wentylacja kasku. Wnętrze kasku to wyściółka z miękkich, komfortowych oraz antyalergicznych gąbek. Całości dopełnia ciekawa grafika i kolorystyka;)

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Pamiętajmy, kaski projektowane są po to, by uchronić nasze głowy w czasie upadku. Jednakże, żeby kask spełniał swoją funkcję trzeba go wymienić na nowy po poważnym upadku.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj