Sidi Ergo 3 Carbon SP Vernice

Sidi Ergo 3 Carbon Vernice, to topowy but kolarski włoskiej firmy. Ścigają się w nim takie sławy jak Ivan Basso, Peter Sagan czy Samuel Sanchez. W obecnym sezonie wszystkich posiadaczy ultralekkich pedałów Speedplay na pewno ucieszy wiadomość, że w sprzedaży pojawiła się wersja dedykowana specjalnie pod ten system!

O butach Sidi mieliśmy już okazję pisać na naszym blogu kilkakrotnie, zarówno poruszając temat triathlonu, jak i specjalnej wersji kolorystycznej w barwach drużyny Liquigas.  Tym razem włoski producent przygotował jednak prawdziwą gratkę dla wszystkich użytkowników pedałów Speedplay, które w kolarskim peletonie zyskują coraz większą popularność.

O co cały ten zamęt i co różni te nietypowe pedały od standardowego rozwiązania? Przede wszystkim pedały Speedplay dają możliwość ogromnej regulacji, której wyjątkowo dokonuje się bezpośrednio w samym bloku. Związane jest to z faktem, że to właśnie tam znajduje się cały mechanizm zatrzaskowy. Sam pedał stanowi tylko pewnego rodzaju okrągła platforma, która wpina się w zatrzask. Dzięki takiemu rozwiązaniu podeszwa buta znajduje się znacznie bliżej osi pedału niż w innych powszechnie używanych konstrukcjach, a ma to odczuwalny wpływ na biomechanikę obrotu i pedałowania. Za sprawą zastosowanego rozwiązania moc generowana przez kolarza jest dużo lepiej przenoszona na samą oś pedałów i tym samym na napęd.

Wracając jednak do sedna sprawy, czyli butów Sidi……….. Podeszwa w modelu SP różni się przede wszystkim systemem mocowaniu bloku. Mamy tutaj do czynienia z 4 śrubami (a nie jak ma to miejsce w przypadku standardowego rozwiązania 3), bo właśnie na tyle mocowany jest opisywany powyżej specjalny blok. Pomijając jednak system mocowania, buty nie różnią się w żadnym stopniu od standardowego modelu Ergo 3 Carbon Vernice, którego technologie najlepiej zaprezentuje dołączony poniżej film.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj