Fotelik Hamax Plus Siesta – TEST

Podczas 2-tygodniowej wyprawy rowerowej wzdłuż polskiego wybrzeża z 3,5 letnią córeczką miałam okazję przetestować dwa produkty norweskiej marki Hamax – fotelik Hamax Plus Siesta oraz bagażnik Hamax Plus. Sprawdziły się doskonale.  Jestem pod wrażeniem tego systemu, który – moim zdaniem – jest najlepszym rozwiązaniem dostępnym obecnie na rynku dla osób, które cenią sobie jakość oraz modułowość i swobodę konfiguracji.

Bagażnik Hamax Plus jest przede wszystkim solidnie wykonany. Do jego produkcji posłużyło aluminium i poliamid wzmocniony włóknem szklanym. Producent przewiduje maksymalny udźwig do 25 kg – w moim przypadku bez problemu poradził sobie z obciążeniem nieznacznie większym (córeczką oraz wypakowanymi po brzegi sakwami) i niejednokrotnie trudnym, wyboistym terenem. Bardzo dużą zaletą jest to, że system Hamax Quick Connection ułatwia szybki montaż i demontaż bagażnika bez użycia jakichkolwiek narzędzi.  To sprawia, że jest niezwykle funkcjonalny, a przy tym i bezpieczny (wszystkie mocowania mają podwójne zabezpieczenie). Jest to również znaczący element w przypadku osób nie lubiących zmagań z montażem śrubowym. Przydatne w podróży są też porządne gumowe taśmy do przypinania bagażu oraz specjalny schowek przeznaczony na małą pompkę. Kolejnym atutem  bagażnika jest wyposażenie w światło odblaskowe – zwiększa to bezpieczeństwo na drodze – a w wersji Premium również w tylną lampkę z 5 diodami LED i odblaskiem. Do bagażnika Hamax Plus można w bardzo łatwy sposób zamontować, w zależności  od  potrzeb, inne akcesoria dostosowane do tego systemu – sakwy, fotelik lub koszyk. Dzięki prowadnicom bez problemu jednym ruchem można je demontować, co jest bardzo wygodne. Nie trzeba się absolutnie z niczym mocować, wszystko działa sprawnie i  lekko. 

Fotelik Hamax Plus Siesta odchyla się pod kątem 20 stopni (jak i we wcześniejszym modelu Siesta) ułatwiając dziecku drzemkę podczas jazdy. Dodatkowo większy komfort jazdy zapewniają sprężyny amortyzujące, które nie powodują tak dużych wahnięć fotelika jak w systemie z „pałąkiem”. Jest to świetne rozwiązanie, bo zapewnia dziecku większą wygodę, a jednocześnie wzmacnia standardy bezpieczeństwa. Dodatkowym zabezpieczeniem jest blokada uniemożliwiająca zsunięcie się fotelika z prowadnic w razie przypadkowego nieumocowania go pokrętłem oraz dodatkowa taśma mocowana do sztycy podsiodłowej. Zapinanie szelek jest regulowane, zabezpieczone przed przypadkowym rozpięciem przez dziecko, bardzo komfortowe, nie sprawiające trudności. Oczywiście tak jak i w poprzednim modelu, tak i tu znajdziemy regulowane podnóżki z ochraniaczami od strony kół oraz gumowymi taśmami przytrzymującymi nóżki dziecka i dopasowane podłokietniki. Walorem jest także wyprofilowane do kasku, wentylowane oparcie, do którego poza normalną wyściółką można założyć wersję pompowaną oraz specjalną pelerynę chroniącą przed wiatrem i deszczem . Fotelik i bagażnik w systemie Hamax Plus świetnie współgrają – technicznie i estetycznie. Naprawdę polecam to rozwiązanie!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

5 komentarzy

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj