Hołda Race – kolarskie święto w Parku Śląskim

Już 26 maja, na terenie Parku Ślaskiego w Chorzowie, jednym z najbardziej popularnych miejsc na Śląsku do uprawiania rekreacji rowerowej odbędzie się wielkie kolarskie święto – pierwsza impreza cyklu o nazwie Hołda Race.
Organizatorem imprezy jest największa w Polsce amatorska Grupa Kolarska Gomola Trans Airco. Celem Hołda Race jest popularyzacja sportu i rekreacji, a w szczególności kolarstwa górskiego. Imprezę, patronatem honorowym objęli poseł Jerzy Ziętek oraz prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala. Patronat sportowy Hołda Race to Anna Szafraniec, jedna z najlepszych zawodniczek MTB w Polsce. Pula nagród dla zwycięzców w 15 kategoriach wiekowych wyniesie aż 16 tysięcy złotych.

Organizator przewidział różną jakość tras – uczestnicy zaczynający swoją przygodę z rowerem górskim będą mogły podjąć rywalizację na trasie hobby, natomiast bardziej doświadczeni zawodnicy na urozmaiconej i wymagającej trasie cross-country. Dyrektor imprezy Dariusz Tiffert powiedział: „Mogę zapewnić, że spędziliśmy na wytyczeniu trasy głównej bardzo wiele czasu. Chcieliśmy by była ona niezwykła, inna od znanych dotychczas rozgrywanych w parku wyścigów. Dziś mogę zapewnić, że zaskoczy ona nie jednego znawcę parkowych szlaków. Trasa będzie się wiła przez najbardziej dzikie, ale i najpiękniejsze ścieżki leśne„. Wysoki poziom rywalizacji zapewni między innymi profesjonalny pomiar czasu.

W ramach wyścigu rozegrana zostanie także finałowa edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w Kolarstwie Górskim, w gronie startujących swój start zapowiedzieli już zawodnicy Politechniki Śląskiej, którzy właśnie wrócili z srebrnym medalem Akademickich Mistrzostw Polski.

Grupa Kolarska Gomola Trans Airco ogromną wagę przywiązuje do zachęcania najmłodszych cyklistów do aktywności fizycznej. W programie imprezy przewidziano wyścigi dla dzieci w kategoriach chłopięcych i dziewczęcych oraz liczne atrakcje, gry, zabawy w specjalnej Strefie Dziecka. Dodatkowo na każdego uczestnika wyścigu XC czekają profesjonalne skarpety kolarskie.
Biuro zawodów będzie umiejscowione na skrzyżowaniu Al.Harcerskej i promenady Gen. J.Ziętka (wjazd do parku od strony Stadionu Śląskiego i ronda przy markecie Carefour). Wszelkie szczegóły organizacyjne na www.holdarace.pl

Zapraszamy także na nasz profil Facebookowy oraz wydarzenie Hołda Race, gdzie zawsze będziecie na bieżąco z informacjami na temat wyścigów.

Zobaczcie, krótki filmik z zapowiedzią tego czego możecie się spodziewać…

Imprezę wspierają:

2013sponsorzyholda

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj