Hołda, Hołda i po Hołdzie!

Długo oczekiwana, pierwsza edycja cyklu Hołda Race organizowanego przez Grupę Kolarską Gomola Trans Airco przeszła do historii. Były wzloty i upadki, ale przede wszystkim wielkie kolarskie święto!

Mimo zapowiadanych opadów deszczu, z nieba nie spadła ani kropla, a zawodnicy rywalizowali przy pięknej, słonecznej pogodzie. Start i meta zawodów usytuowana była w centrum Parku Śląskiego tuż obok Stadionu Śląskiego, a rozbudowane miasteczko zawodów przykuwało wzrok nie jednego przypadkowego przechodnia.

Ponad 320 zawodników z Polski i Czech, podzielonych na 18 kategorii wiekowych stanęło na starcie edycji Park Śląski, cyklu zawodów Hołda Race. Setki kibiców, którzy zgromadzili się wokół trasy głośno i żwawo dopingowali swoich ulubieńców. Były grzechotki, trąbki i brawa!

Mimo zaciętej rywalizacji, zawodnicy z uśmiechem na twarzy pokonywali kolejne okrążenia wyścigu. W najmocniej i najliczniej obstawionej kategorii Elity Mężczyzn bezapelacyjnie wygrał Tomasz Dygacz z JBG2-Diagnostix, wyprzedzają na mecie Mariusza Kozaka i Michała Cąpałę (oboje z RMF FM – Rockstar Energy Drink).

holdachorzow1 holdachorzow2

Wśród kobiet rywalizację zdominowała Dagmara Drabik (Choma Team), która sprawiła sobie nie lada prezent na swoje 21. urodziny, wyprzedzając swoją towarzyszkę klubową Ewę Karchniawy.

Do zaciętej rywalizacji doszło natomiast w kategorii Masters I mężczyzn oraz Masters I kobiet, gdzie finisze zdecydowały o końcowym zwycięstwie poszczególnych zawodników. Wśród panów zwyciężył Paweł Wiendlocha (Dobre Sklepy Rowerowe – Author), który zachował więcej sił na końcowe metry, pokonując w bezpośredniej walce Rafała Nogowczyka. Wśród pań, o błysk szprychy zwyciężyła Ewa Rebene-Sodowska (Murapol Twomark Grupa PM Specialized), spychając na przegraną pozycję Dorotę Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki).

Dzięki współpracy z Wolną Szkołą Sportu 4Active równolegle z wyścigami dorosłych odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Miasteczko Dzieci, znajdujące się na terenie Ośrodka Harcerskiego, było miejscem przepełnionym emocjami sportowymi, ale także śmiechem i radością.

holdachorzow5 holdachorzow4

Od samego rana trwały zapisy do wielu różnych konkurencji. Główną atrakcją był oczywiście wyścig rowerowy. W którym wystartowało łącznie 75 dzieciaków. Nie zabrakło także wielu różnych gier i zabaw na trawie, torów przeszkód, które umilały czas najmłodszym. Dzieci tworzyły przepiękne koszulki oraz biżuterię z przeróżnych materiałów. A w wolnej chwili mogły skorzystać z malowania twarzy.

W ramach wyścigu obyła się także finałowa edycja Akademickich Mistrzostw Śląska, w której zawodnicy Politechniki Śląskiej potwierdzili swoją dominację zwyciężając drużynowo zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska zwyciężyli odpowiednio: Mariusz Kozak (Politechnika Śląska) oraz Ewa Karchniwy (Politechnika Śląska).

Zwieńczeniem zawodów była dekoracja zwycięzców. Nagrody były nie byle jakie – między innymi bony towarowe Dobre Sklepy Rowerowe, o łącznej wartości 5000 zł oraz cenne zegarki marki Bisset. Wiele emocji przysporzyło także losowanie nagród, gdzie można było zdobyć bagażniki samochodowe ufundowane przez firmę Taurus, sprzęt sportowy przekazany przez Decathlon XS w Chorzowie oraz weekendy wraz ze SPA w Hotelu Arsenal Palace.

holdachorzow6 holdachorzow7

Nie bez znaczenia jest fakt, że Hołda Race honorowym patronatem objął poseł Jerzy Ziętek, wnuk Jerzego Ziętka – założyciela WPKiW, na terenie którego został rozegrany wyścig.

Patronat sportowy to Ania Szafraniec, nasza czołowa zawodniczka, która w tym dniu startowała w Pucharze Świata i nie mogła się pojawić – liczymy, że Ania zaszczyci nas we wrześniu.

Kolejna edycja Hołda Race odbędzie się 1. września na terenach Srebrnych Stawów w Bytomiu, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do galerii z Hołda Race, do której wciąż dodajemy nowe zdjęcia. Zajrzyjcie tam jutro, pojutrze i za tydzień… i do zobaczenia we wrześniu.

Pełne wyniki dostępne na stronie zawodów.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj