Aktywny wypoczynek w Dolinie Piękna

Planujesz weekendowy wyjazd za miasto, pełen sportowych aktywności, ale też chwili relaksu i odpoczynku? Wybierając idealne miejsce, zastanów się jakich atrakcji oczekujesz zarówno od miejsca pobytu, jak i okolicy, w której chcesz wypocząć. Góry Izerskie to turystyczna perła Dolnego Śląska, w której zlokalizowane są hotele, ośrodki Medical SPA oraz szlaki wędrowne i pierwsze tego typu w Europie trasy  rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności noszące nazwę Singltrek.

Góry Izerskie to najbardziej urokliwe pasmo Sudetów. Rozciąga się od Czech i biegnie przez granicę z Polską, aż do Doliny Nysy Łużyckiej. Charakterystyczne skałki, z których zbudowane są góry, otoczone świerkowymi lasami, gwarantują wyjątkowe widoki i zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek. Istotne znaczenie ma także bogata baza noclegowa, zlokalizowana w największych miastach leżących w granicach pasma, m.in. w Świeradowie Zdroju. Tutaj na uwagę zasługuje czterogwiazdkowy Hotel Medical SPA Malinowy Dwór – wyposażony w bogate zaplecze sportowe, siłownię i salę fitness, basen, kort tenisowy, a także wyciąg narciarski. W obiekcie znajduje się także centrum SPA i wellness. To także ośrodek, który w swojej ofercie, jako jedyny na Dolnym Śląsku, posiada zabiegi balneologiczne, z wykorzystaniem najsilniejszej na świecie wody siarczkowej ze źródła „Malina”, którą wykorzystuje się do leczenia chorób stawów. Kąpiel siarczkowa jest więc doskonałym lekarstwem w przypadku, gdy poczujemy zew natury i przesadzimy z aktywnością fizyczną.

Świeradów Zdrój to jedna z najpiękniejszych, uzdrowiskowo-turystycznych miejscowości w Polsce. Jego okolice są bardzo atrakcyjne o każdej porze roku. Wiosną, latem i jesienią to miejsce doskonałe na piesze wędrówki, nordic walking lub jazdę na rowerze. Zimą można tutaj szusować ośnieżonymi stokami lub jeździć na biegówkach. W Świeradowie Zdroju krzyżują się liczne szlaki turystyczne – czerwony, niebieski, żółty i zielony, które prowadzą turystów w pięciu kierunkach, do pięknych zakątków –  górskich polan, przełęczy i szczytów. Miejscowość posiada także źródła mineralne z zawartością radonu, liczne ośrodki lecznicze i piękny Park Zdrojowy. Nie bez przyczyny Świeradów nazwany został perłą uzdrowisk dolnośląskich. Położenie miejscowości w spokojnej kotlinie, z dala od miejskiego gwaru, pozwala na wspaniały wypoczynek w górskim zaciszu.

Więcej informacji na temat Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór, zlokalizowanego w sercu Świeradowa Zdroju można znaleźć na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor/

Więcej informacji na temat na temat Singltrek pod Smrkem znajdziesz w naszych relacjach i na stronie http://www.singltrekpodsmrkem.cz/?lang=en

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

2 komentarze

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj