Rowery plus moda czyli jazda w dobrym stylu

Czas na coś dla tych, którzy nie tylko lubią jazdę na rowerze, ale też cenią ładne rzeczy i przywiązują wagę do stylu. Otwierająca sezon rowerowy impreza BIKE & FASHION  jest już czwartą z kolei edycją targów łączących rowery i modę. Targi przeznaczone są oczywiście nie tylko dla rowerzystów – oprócz stylowych rowerów (cruiserów, ostrych kół, holendrów) i modnych dodatków (kosze, koszyki, siodełka, pokrowce, błotniki, rączki, nakrętki, itd.) można będzie „złowić” ubrania i biżuterię hand made. Zapowiada się też bufet i przede wszystkim – obecność wielu interesujących wystawców. O nadchodzącym wydarzeniu porozmawiałam z Alicją Jurkowską, inicjatorką całej akcji:

Jak zrodził się pomysł na Bike & Fashion?

Wcześniej organizowałam wyłącznie imprezy związane z modą. Ponieważ sama kocham rowery (szczególnie te ładne i stylowe) i uważam, że dziś jedno bardzo łączy się z drugim – w końcu postanowiłam połączyć wcześniejsze doświadczenia z tą miłością. Połączenie spotkało się z pozytywnym odbiorem – koncepcja się przyjęła. Zapewne dlatego, że ci, którzy dbają o styl lubią wyglądać modnie i stylowo również wsiadając na rower – a i sam pojazd często jest „przedłużeniem” tego stylu.

Kto brał udział w poprzednich edycjach?

W trakcie poprzednich edycji gościliśmy mniejsze i większe sklepy rowerowe oraz marki często niszowe, trudniejsze do odnalezienia. Wśród wystawców można wymienić m.in. Wygodny Rower, Milou.pl. Ramy Boskie, Aktiv Sport – oprócz tego sklepy z dodatkami do rowerów np. Butik Rowerowy, Nowy Krój czy Bascat. Obok stoisk z rowerami i akcesoriami rowerowymi pojawili się polscy młodzi projektanci ze wspaniałymi ubraniami najlepszej jakości. Każda edycja to od 50 – 70 najróżniejszych wystawców więc było (i znów będzie!) w czym wybierać. 🙂

Bike & Fashion, poprzednie edycje

(Dzwonki z Butiku Rowerowego, edycja 2.)

Jedni są miłośnikami stylowej jazdy na rowerze, łączenia pasji do mody i rowerów, inni – tradycjonaliści, może bardziej „ortodoksyjni” kolarze – dopatrują się w tym powierzchownej mody czy „hipsteriady”. Jakie jest Twoje zdanie? Jak sądzisz, skąd popularność rowerowej mody w ostatnim czasie? 

Targi skierowane są do wszystkich, którzy kochają rowery miejskie i dla których jest to ulubiony sposób poruszania się po Warszawie – a do tego uwielbiają modę i zwracają uwagę na detale, lubią się wyróżniać z tłumu czy po prostu mieć coś oryginalnego. Coraz bardziej zwracamy uwagę na to co nosimy, szukamy też alternatyw dla zakupów w sieciówkach. Wraz z tymi tendencjami zyskuje na popularności również moda na piękne i stylowe rowery. Mam wrażenie, że w tej kwestii z roku na rok stajemy się coraz bardziej odważni i kolorowi.

cherrish_loco

(po lewej – nerki Cherrish, po prawej – legginsy Smoof & Loco, edycja 1.)

 

Bike & Fashion, poprzednie edycje

(T-shirty od SYFONSTUDIO, edycja 3.)

Jak w jednym, dwóch zdaniach przekonalibyście do jazdy na rowerze tych, którzy w nowy sezon wkraczają piechotą (albo autem)?

Rower to najlepszy środek transportu po mieście – nie stoi w korkach, może dojechać niemal wszędzie. Dzięki niemu możemy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu i podziwiać widoki, zwiedzać okolice, cieszyć się krajobrazami na żywo. Z tych względów ten pojazd daje nam naprawdę dużo możliwości.

 

bike & fashion

Termin: 11 maja (niedziela), 12:00 – 18:00

Miejsce: Warszawa, ul. Solec 18

Więcej informacji: Facebook

Wszystkie zdjęcia pochodzą z archiwum Bike & Fashion, udostępnione dzięki uprzejmości organizatorki. Więcej zdjęć – również na facebookowej stronie akcji.

 

 

 

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

8 komentarzy

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj