Przełajowe Mistrzostwa Polski: do startu 33 dni. Wstęp

Trochę wstępu aby nakreślić sytuację. Planuję wystartować i powalczyć w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym. Aby mocniej zmotywować się do treningów postanowiłem pisać małe podsumowanie moich przygotowań. Mistrzostwa odbędą się 11 stycznia 2015 w Bytowie. Jest to na drugim końcu Polski – pochodzę z Gliwic. Chcę być  dobrze przygotowanym, aby nie jechać tyle kilometrów na darmo.

Postaram się nie tylko pisać o moich przygotowaniach, ale też przybliżyć kilka informacji związanych z samym przełajem. Na początek, może co to jest ten przełaj inaczej cyclo-cross. Jest to odmiana kolarstwa trochę pomiędzy zawodami szosowymi a MTB. Ściga się na rowerze bardziej zbliżonym do szosowego, ale po trasach obejmujących również odcinki terenowe. Bardzo upraszczając bierzemy szosę z oponami terenowymi i jedziemy w teren :). Na dziś tyle sukcesywnie będę temat rozwijał.

Dzisiaj trening na szosie. Start godzina 7, temperatura rano trochę poniżej zera, ale pogoda bardzo dobra. W planie kilka podjazdów na naszej miejscowej górce – Kamieńcu. Rano chęci brak, herbata, kawa, internet, a minuty uciekają. Cel jednak jest więc się zebrałem. Podjazdy jak podjazdy – szału nie było, ale potrenowane. Trochę to „ogarnę” to i wykresy z treningów dołączę.

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj