Fotografia rowerowa, cz. IV: The Diggest – dawka fotograficznych inspiracji

W kolejnej części opowieści o fotografii rowerowej – o projekcie filmowo-fotograficznym i miejscu, w którym można trafić na solidną dawkę rowerowych (i nie tylko rowerowych) zdjęć. Mowa o The Diggest – kreatywnej społeczności internetowej skupiającej się wokół tematyki BMX-owej, skateboardowej i muzycznej. Niemal każda zakładka na stronie kryje w sobie fotograficzne inspiracje, a całość jest spójna i utrzymana na wysokim poziomie.

the_diggestNa wstępie trafiamy na „Perspective” – projekt, w ramach którego można zobaczyć trzy filmy, każdy opowiadający o innej postaci – są tu: Edwin Delarosa, Joe Rich oraz Mike Aitken. Do każdego z tych trwających po kilkanaście minut filmów dołączona jest galeria zdjęć powiązanych z daną osobą, których autorami są Vincent Perraud oraz Thibaut Grevet.

 

the_diggest2

W zakładce „Selected work”  jak sama nazwa wskazuje, można znaleźć wybrane (nie tylko rowerowe – także podróżnicze, motocyklowe, etc.) foto realizacje różnych autorów. Póki co w selekcji znalazło się dziewięciu fotografów.  Tajemnicze 90% / 10% natomiast, kryje w sobie 90% inspiracji i 10% potu (ang. 90% inspiration 10% perspiration) – tu z kolei mamy kolejną selekcję, tym razem zdjęć wyszukanych w sieci. Przeglądanie zasobów można uprzyjemnić sobie także odsłuchiwaniem playlist proponowanych w dziale „Mixtape”.

Niezależnie od tego, czy The Diggest potraktuje się jako  inspirację, miejsce do wypromowania własnej fotograficznej aktywności czy po prostu okazję do poprzeglądania fajnych zdjęć – z pewnością warto zwrócić uwagę na tę bazę.

Kolejne części cyklu „Fotografia rowerowa” – co dwa tygodnie. Zapraszam na spotkanie z utalentowanymi autorami zdjęć i wnikliwymi obserwatorami rowerowych poczynań w co drugi piątek. 

 

 

 

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj