Cyclee – sygnały świetlne na plecach rowerzysty

Po projektach polskiej marki Refle, rowerze-kłódce i „niewidzialnym” kasku oraz drodze wymalowanej światłem (spis artykułów – na końcu tego posta) czas na kolejną rowerową innowację mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Cyclee, projekt autorstwa Elnura Babayev z Azerbejdżanu to więcej niż odblask – to system znaków drogowych emitowanych w formie symboli świetlnych bezpośrednio na plecach rowerzysty. Urządzenie ma za zadanie ułatwić klarowną i czytelną komunikację z pozostałymi uczestnikami ruchu drogowego przy jednoczesnej możliwości koncentrowania się w pełni na tym, co dzieje się na jezdni. Znaki zmieniają się w zależności od akcji cyklisty.

0ac77c2416534b2ecdae5f4988ea32ee

Projektant, obok podstawowego waloru jakim jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, zadbał także o aspekt estetyczny –  styl wyświetlanych ikonek można modyfikować za pomocą  aplikacji mobilnej, a następnie – wgrać wybrany zestaw bezpośrednio do urządzenia. Dzięki wbudowanym w Cyclee chipom programy mogą być przełączane w pełni bezprzewodowo.

f6b1f56b77c7ac8f86c13e3e5e72ebc8

Urządzenie można montować na różnych typach rowerów – część służąca do montażu występuje w różnych wersjach, w zależności od rodzaju pojazdu, na którym ma znaleźć się Cyclee.

4d78b2cd39c2c4ce976a4843838f5154

Projekt jest aktualnie rozwijany i dopracowywany, a więcej zdjęć i informacji można znaleźć bezpośrednio w portfolio jego autora, czyli tutaj.

Co sądzisz o tego typu rozwiązaniu? Podziel się swoją opinią w komentarzu!

Zobacz także:

 Rower-kłódka i kask, którego nie widać – innowacyjne projekty rowerowe

Droga rowerowa wymalowana światłem

Widoczni, modni, Refle-ksyjni

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj