Na rowerze od Tatr po Hel, czyli „Podróż dla Innych”

Wspieramy takie inicjatywy i bardzo kibicujemy takim ludziom! Akcja rowerowa „Podróż dla Innych” zaplanowana została w dniach 12-15 sierpnia, a jej trasa przebiega przez całą Polskę – od Tatr aż po Hel. Ten długi, trudny i męczący szlak, liczący prawie 900 km, mają zamiar pokonać w ciągu 4 dni bez względu na warunki pogodowe i przeszkody. Ich wspólnym celem w pokonaniu tej wyczynowej i żmudnej trasy jest zebranie jak największej kwoty dla podopiecznych fundacji.

Podróż dla innych

Mówi się, że pomoc innym nadaje życiu głębszy sens, sprawia, że można poczuć, po co się żyje. Że pomagać innym można na wiele sposobów. No i że pomaganie innym nic nie kosztuje, a daje dużo satysfakcji. Przekonani są o tym trzej śmiałkowie, Edwin, Paweł i Stanisław, którzy podjęli wyzwanie pokonania na rowerach trasy 900 km od Tatr po Hel w ciągu 4 dni w okresie 12-15 sierpnia. A wszystko to w szczytnym celu i przy wsparciu wrażliwych ludzi oraz zaangażowaniu dwóch fundacji – Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim.

Głównym celem rowerowej eskapady jest zbiórka środków na rzecz podopiecznych tychże fundacji. Za każdy kilometr przejechany przez uczestnika rajdu, fundacje otrzymają środki finansowe od firmy DHL Express (Poland) oraz sponsorów zaangażowanych w akcję.

Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek, na co dzień związani biznesowo, to zagorzali entuzjaści sportów wyczynowych, którzy postanowili trudem i wysiłkiem fizycznym stawić czoło swoim słabościom i przy okazji zrobić coś dobrego dla innych.

Kim są uczestnicy wyprawy?

Edwin Osiecki czas dzieli między obowiązki służbowe i wszechstronne zainteresowania. Wspólnie z rodziną organizuje wyprawy ekstremalne do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Jest pasjonatem nurkowania, żeglarstwa i wspinaczki wysokogórskiej. Z organizacją DHL związany jest od 2003 roku, a od 2009 r. jest wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express (Poland). Wyznaje zasadę, że „w sporcie pobodnie jest jak w biznesie, nie rywalizacja jest najważniejsza, ale współpraca – wspólne zmierzanie do celu i możliwość dzielenia się sukcesami z innymi. To daje radość i ogromną satysfakcję”. W 2007 roku był jednym z założycieli Fundacji Jedni Drugim, a obecnie pełni funkcję prezesa zarządu.

Paweł Matczyński, poprzez aktywność sportową potrafi łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pomagać innym, jeśli jest tylko taka możliwość. Jego zainteresowania od zawsze związane były ze sportem – uprawia żeglarstwo, windsurfing, kolarstwo i to zarówno MTB jak i szosowe. W firmie DHL pracuje od 1996 roku, a od 2012 jest dyrektorem Wsparcia Operacji DHL Express (Poland). Jego mottem przewodnim, którym kieruje się na co dzień, jest „Cel jest bardzo ważny, ale droga do niego często bywa ciekawsza i bardziej istotna”. Z tych pobudek, jak i z racji wykonywanej funkcji biznesowej, zawsze wspiera idee, które mają sens.

Stanisław Wojtanek to wieloletni klient firmy DHL Express (Poland), a prywatnie miłośnik gór, zarażający tą miłością innych. Od zawsze związany z Bukowiną Tatrzańską. Kocha aktywność ruchową, a przede wszystkim sporty ekstremalne, m.in. motorowe. Znajomi mówią o nim człowiek gór i przyjaciel o wielkim sercu.

Komu niosą pomoc?

Zebrane środki trafią do podopiecznych fundacji „Jedni Drugim”. Wśród nich najbardziej potrzebującym jest kilkuletni Kacper z porażeniem mózgowym, pacjent hospicjum domowego St. Vincent Medical Center. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżka ortopedycznego dla niego oraz urządzenia medycznego ułatwiającego odkrztuszanie.

Szczególnej pomocy wymaga również podopieczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bogumiłku – kilkuletnia dziewczynka cierpiąca na silną odmianę epilepsji, która ma wszczepiony stymulator nerwu błędnego, stosowanego w leczeniu padaczki. Dziewczynka wymaga stałej specjalistycznej opieki lekarskiej, a zebrane środki pozwolą pokryć koszty rocznego leczenia farmakologicznego.

Pokonanie prawie 900 km na rowerach w cztery dni to dla nas wielkie wyzwanie, ale i możliwość zrealizowania wytyczonego przez nas, ważnego celu. Jesteśmy pełni optymizmu i przygotowani na każdy trud podróży. Wierzymy, że ze wsparciem wszystkich życzliwych ludzi zaangażowanych w tą akcję i pokonując własne słabości, zrealizujemy najważniejszą podróż, podróż dla innych”– powiedział Edwin Osiecki.

Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim”

Założona w 2007 r. Fundacja „Jedni Drugim” jest inicjatywą ludzi dobrej woli, dla których los innych nie jest obojętny. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy przewlekle i nieuleczalnie chorym poprzez dostarczanie chorym specjalistycznego sprzętu lub aparatury medycznej, dzięki której oni sami oraz ich rodziny mogą, w miarę możliwości, normalnie funkcjonować w sytuacji, w której zostali postawieni. Częstokroć, przekazane przez fundację dary, są jedyną szansą dla chorych na względnie aktywne oraz godne przeżycie ostatnich chwil oraz podniesienie komfortu bytowania przewlekle chorym (www.jednidrugim.pl).

Fundacja DHL Dostrzegamy Innych Ludzi

Fundacja DHL powołana została w 2012 roku z inicjatywy pracowników DHL Express od wielu lat udzielających się na rzecz wolontariatu. Od tego czasu realizuje w Polsce ogólnopolskie i lokalne programy z zakresu pomocy społecznej i charytatywnej na rzecz dzieci i młodzieży, opieki zdrowotnej i wolontariatu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także z zakresu edukacji ekologicznej oraz ochrony środowiska. W swoim dorobku ma zarówno autorskie programy prowadzone indywidualnie, jak również współpracę z polskimi i międzynarodowymi instytucjami społecznymi (ww.dhl-fundacja.pl).

Poczynania podróżników możecie śledzić na fanpage’u Fundacji.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj