Łańcuch rowerowy w nowym wydaniu

Kupujemy nowy łańcuch rowerowy, stary czas wyrzucić… czy aby na pewno? Zwolennicy robienia „czegoś z niczego”, wyczarowywania rzeczy ciekawych i/lub praktycznych, wynalazcy, artyści, majsterkowicze – wszyscy oni widzą wartość w przedmiotach, które nie nadają się już do tego, by działać zgodnie ze swym pierwotnym przeznaczeniem. Warto od czasu do czasu spojrzeć w ten sposób na otaczające nas przedmioty i sprawić, że nawet przerwany łańcuch będzie nam służył nieprzerwanie. Oto przykłady nowych zastosowań dla starego, (wciąż) dobrego łańcucha:

Domowe akcesoria łańcuchowe

Świeczniki, ramki, otwieracze do piwa, a nawet miski – Resource Revival to prawdziwe źródło inspiracji i baza osobliwości dla tych, którzy wierzą w „życie po życiu” łańcucha rowerowego.

Marka z Oregonu, której twórcą jest Graham Bergh, działa od 1994 roku, zbierając miesięcznie tysiące funtów zużytych części rowerowych ze sklepów w USA. Więcej rzeczy, które są efektem tych plonów można obejrzeć tutaj.

resource_revival

A może żyrandol?

Carolina Fontoura Alzaga (Caro) to artystka tworząca w Los Angeles. W jej rękach stare rowerowe części nabierają stylowego i widowiskowego charakteru:

facaro

Autorka rowerowych żyrandoli udowadnia, że przedmiot nie jest śmieciem, dopóki może zyskać nowe życie i inną funkcję – tu zaczyna się prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni:

Więcej zdjęć żyrandoli i informacji dotyczących projektów realizowanych przez Caro można znaleźć tutaj.

Gwiazdkowo (nie tylko na Gwiazdkę)

Dla tych, którzy lubią własnoręczne wykonywanie ozdób, a ubieranie choinki zostawili na ostatnią chwilę (lub chcą dodać do choinkowej kompozycji jeszcze kilka rowerowych detali) – opcja w postaci łańcuchowej gwiazdki i zdjęcia prezentujące, jak ją wykonać. Jeśli natomiast nie jesteś typem, który pali się do ubierania grudniowego drzewka, nie ma sprawy – gwiazdkę można wykorzystać przy całkiem okazji, na przykład jako brelok lub naszyjnik.

chain_star

Komu mało łańcuchowych wrażeń – przypominam o Jennifer Beatty i jej pracach z rowerowych części oraz o innej wersji otwieracza z łańcucha, o którym mowa tutaj.

A może masz na półce lub w zanadrzu własne twory z części rowerowych? Jeśli tak – tradycyjnie namawiam do dzielenia się nimi z nami!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

2 komentarze

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj