Ogólnopolska rowerowa akcja – jedź, zanotuj trasę i pomagaj!

Integracja rowerzystów, rowerowa edukacja, dbanie o zdrowie i o środowisko, pomoc dzieciom – te wszystkie cele udało się połączyć w jednej, ogólnopolskiej akcji: Rower Pomaga. Akcja zainicjowana została przez Fundację Ekologiczną Arka, a jej pierwsza edycja miała miejsce w 2015 roku.

Niezależnie od tego czy jeździsz w długie trasy, czy też przemierzasz krótsze odcinki – po zakupy, do szkoły lub do pracy – możesz wpisać swoją trasę na listę i podbić wynik. Cel: 1 000 000 kilometrów, a każdy z nich ma znaczenie nie tylko dla zdrowia czy środowiska. Co 20 000 kilometrów fundacja przekazuje jeden rower dla potrzebującego dziecka.

Na liście można znaleźć już ponad 730 tras (stan z dnia 24 marca). Wśród zapisanych dystansów są te trzycyfrowe, jak i kilkukilometrowe – każdy z nich ma znaczenie. Na stronie funkcjonuje także kalkulator CO2, który sprawia, że tuż obok przebytych kilometrów pojawia się również informacja o tym, w jakim stopniu nasze wycieczki rowerowe ograniczają emisję dwutlenku węgla.

Na tym nie koniec rowerowych działań w ramach akcji Rower Pomaga. W różnych miastach w Polsce odbywają się warsztaty ekologiczne, gry i happeningi, powstają serca z rowerowych kół (poniżej – zdjęcia serc z Cieszyna i Prudnika). Akcja Rower Pomaga jest również częścią kampanii Zadbaj o Klimat, promującej gospodarkę niskoemisyjną i zeroodpadową oraz niskoemisyjny transport rowerowy.

Więcej informacji, aktualności, a przede wszystkim – miejsce do wpisania swojej trasy można znaleźć na stronie akcji, czyli rowerpomaga.pl

 

cieszyn2

start rower pomaga 3

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj