Rower do wynajęcia

Wybierasz się w podróż i na miejscu chcesz skorzystać z wynajętego roweru? W wielu miastach (zwłaszcza tych większych) jest opcja w postaci punktów, w których można wypożyczyć rower, jednak nie w każdym miejscu jest ona dostępna; czasem też zwyczajnie nie ma się ochoty skorzystać akurat z roweru miejskiego. Można wówczas wypożyczyć rower korzystając z jednej ze stron, na których właściciele pojazdów udostępniają swoje jednoślady. Portale, dzięki rozbudowanej społeczności użytkowników, umożliwiają wybór modelu, określenie czasu wynajmu i kosztu, który jesteśmy w stanie ponieść za użytkowanie roweru.

Spinlister – nie tylko dla rowerzystów

Z usług tego portalu korzystają użytkownicy przeszło 55 krajów, a oprócz rowerów za pośrednictwem strony można wypożyczyć także sprzęt do surfowania lub uprawiania sportów zimowych. Pod opisami użytkowanych już wcześniej pojazdów i sprzętów widnieją opinie poprzednich wynajmujących. Strona zachęca szeroką ofertą i przejrzystym interfejsem. Jest również (póki co) jedyną spośród tu wymienionych, na której znajdują się także oferty polskich użytkowników. W przeciwieństwie do dwóch kolejnych stron, na których przeważają propozycje z Europy – na stronie Spinlister znajduje się niemało ofert ze Stanów Zjednoczonych.

spinlister

Upperbike – dla podróżujących po Niemczech

Ten niemiecki startup zainicjowany przez Felixa Möllera nie bez powodu został określony na Bike Citizens jako rowerowy odpowiednik AirBnb, układ strony jest bowiem zbliżony do tej popularnej witryny umożliwiającej wynajem lokum. Tu jednak, oczywiście, zamiast miejsc noclegowych poszukuje się rowerów. Póki co – większość informacji zawartych na stronie dostępna jest w języku niemieckim, jednak nie brakuje również ofert angielskich. Wszystko zaczęło się od Berlina, a z czasem zakres ofert rozszeszył się na inne niemieckie miasta. Jeżeli więc decydujesz się na podróż do Niemiec i na miejscu chcesz wynająć rower, Upperbike może okazać się korzystną opcją.

upperbike

Velogistic – rowery transportowe

Strona umożliwiająca wynajem cargobikes, czyli rowerów transportowych. W górnej części strony widnieją proste ikonki w czterech kolorach, przedstawiające różne typy pojazdów. Podobnie jak na Spinlisterze i Upperbike, znajduje się tu również mapa, pokazująca kraje, w których można wypożyczyć dany pojazd. Tu jednak, dodatkowo, kolor pinezki na mapie odpowiada kolorowi danego typu pojazdu – można więc łatwo zorientować się gdzie znajduje się konkretny, poszukiwany model. Przy samych rowerach pojawia się także informacja o wymiarach danego pojazdu i maksymalnej wadze załadunku. Najwięcej rowerów do wypożyczenia oferowanych jest na terenie Europy, można znaleźć również trochę ofert z Ameryki Północnej i jedną z Australii.

velogistic

Choć aktualnie polskie oferty widnieją tylko na Spinlisterze, nic nie stoi na przeszkodzie by oferować wynajem swojego roweru. Jeśli natomiast wybierasz się na wakacje do innego kraju, już teraz można zaplanować wypożyczenie upragnionego pojazdu, w zależności od potrzeb i lokalizacji.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

7 komentarzy

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj