Dodatki dla rowerowych dziewczyn: Rękawiczki i okulary

Sezon w pełni, a razem z nadejściem wiosny uzupełniamy nie tylko sprzęt rowerowy, ale także ubrania i dodatki na rower. Na szczęście rynek rowerowy przyjmuje już do wiadomości, że nie tylko mężczyźni pasjonują się kolarstwem!

Producenci coraz bardziej zwracają uwagę na kobiety i ich potrzeby względem odzieży na rower. Na pierwszy ogień bierzemy rękawiczki i okulary. Radzimy po jakie dodatki sięgnąć w tym sezonie i pytamy o zdanie jedne z najbardziej uśmiechniętych uczestniczek maratonów – Rowerowe Bliźniaczki. Dodatkowo można wyróżnić trzy różne przyczyny takiej sytuacji.

Rękawiczki

Będąc dziewczyną na pewno masz dużo mniejszy wybór niż koledzy z peletonu. Niektóre części rowerowej garderoby są uniwersalne, jednak szukając rękawiczek na rower szukaj modeli dedykowanych kobietom. Chodzi nie tylko o kolorystykę i wzory, będą one dostosowane do kobiecej budowy dłoni i łatwiej dobierzesz ich rozmiar.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze rękawiczek dla dziewczyn? Pytamy Weronikę i Marysię Sala – Rowerowe Bliźniaczki:

Co do rękawiczek mamy bardzo duże wymagania. Właściwie nigdy nie wychodzimy bez nich na trening. Każda kobieta patrzy na rowerowe dodatki pod kątem ich wyglądu, nie ma na to rady! Jednakże traktując rower poważniej, trzeba zwracać uwagę także na wygodę dłoni i wentylację rękawiczek. Od jakiegoś czasu wolimy jazdę w rękawiczkach z długimi palcami, które w przypadku MTB pozwalają lepiej chronić dłonie w terenie.

DSC01162 DSC01159

DSC01145

Obecnie używamy modelu Accent Airy z długimi palcami. Pasują nam ze względu na bardzo dobrą wentylację i pewny chwyt kierownicy. Z krótkimi palcami wybrałyśmy model Accent Bella Pro, który posiada żelowe wstawki i zapewnia dłoniom komfort nawet podczas długiej jazdy.

accent_gloves_airy_black-pink accent_gloves_bella-pro_white-blue

W przypadku modeli z krótkimi palcami warto sprawdzić czy mają one dodatkowe uchwyty ułatwiające zdejmowanie rękawiczek. Mogą okazać się przydatne jeśli trzeba będzie szybko zdjąć rękawiczkę.

Jeśli miewasz problem z połączeniem zegarka i zapięcia rękawiczek w nadgarstku, możesz rozważyć model, który nie jest rozpinany, np. Author Lady Sport Gel czy Accent Bella.

Rekawiczki_Lady_Sport_Gel_1_0 Rekawiczki_Lady_Sport_Gel_3_spod_0

DSC01173

Okulary

Rowerowe Bliźniaczki komentują: W tym sezonie wybrałyśmy model Accent Stingray. Nie jest on specjalnie dedykowany kobietom, ale przypasował nam do kształtu twarzy. Potrzebowałyśmy okularów, które zapewnią idealny komfort podczas jazdy i nie będą nam w niczym przeszkadzać. Nie raz wybieramy okulary, które całkowicie nie pasują do naszego kształtu twarzy. Jeśli nie wiesz, które będą Ci pasowały, najlepiej przejść się do sklepu rowerowego i przymierzyć kilka różnych par.

Komfort to jedna sprawa, druga to ich wygląd. My, dziewczyny, potrzebujemy dobrze prezentować się na rowerze, by pokazać, że dziewczyny-sportsmenki też mogą wyglądać kobieco!

Na rynku dostępne są modele przystosowane do kobiecej, węższej budowy twarzy, np. model Accent Venus. Wybierając okulary zwróć także uwagę, by posiadały filtr UV chroniący przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, by noski i zauszniki były wygodne i nie uwierały. Dobieraj także soczewki do warunków pogodowych. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym poradniku o wyborze okularów.

accent_glasses_venus_white accent_glasses_venus_pink_0

DSC01203

W drugiej części poradnika przyjrzymy się damskim butom i kaskom na rower.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

5 komentarzy

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj