Pomagamy Maćkowi Kiwakowi wrócić do zdrowia

Maciek Kiwak to jedna z żywych legend polskiej sceny BMX. Pełen energii 28-latek z Katowic, od 10 lat związany z kolarstwem grawitacyjnym. Jego największą pasją poza wyczynową jazdą na rowerze jest prowadzenie imprez sportowych na terenie całej Polski.

27 kwietnia 2017 roku w Holandii podczas zawodów Maciek uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Lina wyciągarki, która rozpędzała zawodników zaplątała się w rower Maćka, nadając mu tym samym o wiele za dużą prędkość i zmieniając trajektorię lotu. Maciek wystrzelił w powietrze, a następnie zaliczył twarde lądowanie, spadając z wysokości 9 metrów, amortyzując upadek własnym ciałem. Jego efektem było złamanie kości miednicy w dwóch miejscach z przemieszczeniem,złamane żebro, krwawienie wewnętrzne, zwichnięcie palców oraz nadgarstka, a także kilkuminutowa utrata przytomności. Film z wypadku:

Jak można pomóc?

Trwa zbiórka na pokrycie kosztów trzeciej operacji, a także rehabilitacji Maćka, która będzie kluczowa w powrocie do pełnej sprawności. Zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Maćka. Liczy się każda wpłacona złotówka!

Zbiórka prowadzona jest na portalu pomagam.pl: https://pomagam.pl/PomozMackowi

Przez lata Maciek tworzył imprezy dla nas, teraz czas, byśmy my mogli zrobić coś dla niego.

Może Ci się też spodobać

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.