Pomagamy Maćkowi Kiwakowi wrócić do zdrowia

Maciek Kiwak to jedna z żywych legend polskiej sceny BMX. Pełen energii 28-latek z Katowic, od 10 lat związany z kolarstwem grawitacyjnym. Jego największą pasją poza wyczynową jazdą na rowerze jest prowadzenie imprez sportowych na terenie całej Polski.

27 kwietnia 2017 roku w Holandii podczas zawodów Maciek uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Lina wyciągarki, która rozpędzała zawodników zaplątała się w rower Maćka, nadając mu tym samym o wiele za dużą prędkość i zmieniając trajektorię lotu. Maciek wystrzelił w powietrze, a następnie zaliczył twarde lądowanie, spadając z wysokości 9 metrów, amortyzując upadek własnym ciałem. Jego efektem było złamanie kości miednicy w dwóch miejscach z przemieszczeniem,złamane żebro, krwawienie wewnętrzne, zwichnięcie palców oraz nadgarstka, a także kilkuminutowa utrata przytomności. Film z wypadku:

Jak można pomóc?

Trwa zbiórka na pokrycie kosztów trzeciej operacji, a także rehabilitacji Maćka, która będzie kluczowa w powrocie do pełnej sprawności. Zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Maćka. Liczy się każda wpłacona złotówka!

Zbiórka prowadzona jest na portalu pomagam.pl: https://pomagam.pl/PomozMackowi

Przez lata Maciek tworzył imprezy dla nas, teraz czas, byśmy my mogli zrobić coś dla niego.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj