Kolarze CCC Sprandi Polkowice o butach Sidi

CCC Sprandi Polkowice to bez wątpienia jeden z najmocniejszych teamów w naszym krajowym peletonie.  Kolarze pomarańczowych niejednokrotnie stawali na najwyższych stopniach podium zarówno wyścigów krajowych jak i zagranicznych. Gdy o zwycięstwie decydują niejednokrotnie sekundy ważny jest nie tylko sam rower ale także mało zauważalne detale jak np. buty. Dlatego dziś kilka słów od zawodników na temat modelu Sidi Shot, które przysłużyły się do kilku ich sukcesów.

Dla Adriana Kurka, mistrza Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego, niezwykle istotny jest komfort i niezawodność. Dlatego ceni sobie możliwość ścigania w butach Sidi.

W butach Sidi przejechałem już dziesiątki tysięcy kilometrów i mogę śmiało stwierdzić, że są one bardzo wytrzymałe i trwałe. Jako kolarze zawodowi ścigamy się w różnych warunkach atmosferycznych, przy dużej prędkości, więc przetestowałem je w najbardziej ekstremalny, możliwy sposób – mówi Adrian Kurek.

Podczas użytkowania w sezonie, nie zauważyłem, aby podeszwa była miękka. Zachowuje swoją sztywność, dzięki czemu pedałowanie jest bardziej efektywne. Wkładana siła nie „rozchodzi” się na boki, więc można uzyskiwać wyższe prędkości.

Zapinanie jest bardzo szybkie, łatwe i komfortowe. Doceniam też miły dla oka, biały kolor. Jako jedyny w zespole jeżdżę właśnie w takich, jako mistrz Polski. Buty świetnie komponują się z moim biało-czerwonym strojem – podsumowuje.

Michał Paluta to jeden z największych talentów polskiego kolarstwa. Kolarz CCC Sprandi Polkowice to dwukrotny mistrz Polski w kategorii U23, a w odnoszeniu sukcesów pomaga mu korzystanie ze sprzętu najwyższej jakości.

Michał Paluta specjalizuje się w kolarstwie szosowym, choć ma za sobą również bogatą przeszłość w kolarstwie przełajowym. Te doświadczenia pozwoliły mu nie tylko udoskonalić technikę jazdy, ale również docenić wartość dobrego sprzętu.

Buty Sidi dopasowują się samodzielnie do stopy zawodnika, przez co jazda w nich podczas 6-7 godzinach etapów, czy treningów jest cały czas komfortowa – tłumaczy 23-letni zawodnik. – Jestem też bardzo zadowolony z zapięć żyłkowych, które po zaciśnięciu bardzo dobrze trzymają stopę. Pozwala to uzyskiwać jak największą moc np. podczas sprintów czy ataków. 

Zarówno Michał jak i Adrian ścigają się w modelu Sidi Shot, który dostępny jest w 6 wersjach kolorystycznych (w tym w 2 matowych) oraz w rozmiarach od 40 do 48, co pół numeru.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj