Voster ATS Team na siodełkach San Marco

Odpowiednio dobrane siodełko to jeden z punktów styku kolarza z rowerem, a co za tym idzie, to niezwykle ważny element naszej sportowej maszyny. Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego, a ktokolwiek jeździł kiedyś na źle siodle – na pewno doskonale rozumie ten problem.

Tym bardziej problem rozumieją profesjonalni kolarze, którzy na siodełkach spędzają codziennie kolejne godziny podczas treningów i wyścigów. Zawodowa grupa kolarska Voster ATS w sezonie 2018 ściga się na siodełkach włoskiego producenta San Marco. Czy to dobry wybór oraz na co zwrócić uwagę dobierając sobie siodło? Pytamy zawodników.

Mateusz Komar:

Jako zawodowi kolarze, w ciągu sezonu na rowerze przejeżdżamy około 30 000 km. Nie wyobrażam sobie spędzać tylu kilometrów i tylu godzin na rowerze, na którym nie byłoby mi wygodnie. Prawda jest taka, że dobre siodełko to takie, o którym w ogóle nie myślisz. To znaczy takie, które cię nie denerwuje, nie uwiera, a ty możesz skupić się tylko i wyłącznie na jeździe. W tym roku przesiedliśmy się na siodła San Marco, z czego bardzo się cieszę. Są wygodne, bardzo lekkie i mają nowoczesny design.

Mateusz Grabis:

Ważną zaletą siodełek San Marco jest to, że każdy z zawodników naszej ekipy może wybrać sobie model i wersję, która mu pasuje. Siodełka dobieramy indywidualnie w zależności od anatomii kolarza. Można wybrać wersję wąską lub szerszą, z otworem lub bez i o odpowiednim profilu. Całe szczęście! Ciężko byłoby wybrać jedno uniwersalne siodełko dla dziesięciu różnych kolarzy. Tutaj nie mamy takiej konieczności.

Zawodnicy Voster ATS Team wybrali siodełka San Marco Aspide i San Marco Mantra w różnych wersjach. O tym, który model będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom, pomoże zdecydować opracowany przez San Marco program DiMA SELECTOR. Bierze on pod uwagę takie czynniki jak: wiek kolarza, czułość na nacisk, budowa ciała, odległość siodełka od kierownicy czy styl jazdy. Na tej podstawie pomaga odpowiedzieć na pytanie, którego modelu i w jakiej wersji spróbować.

Jak działa program DiMA SELECTOR? Zobaczcie sami:

Z programu DiMA SELECTOR można skorzystać w sklepach sieci Dobre Sklepy Rowerowe oraz w sklepach współpracujących.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj