[TEST] Bartosz Giemza testuje ochraniacze Solid Knee D3O

W sezonie 2019 mam możliwość jeździć w ochraniaczach i kaskach Włoskiej firmy Bluegrass. Dziś przedstawię Wam opinię o ochraniaczach Solid Knee D3O.

Solidy są starszym bratem wersji Lite, a więc używam ich głównie do cięższej jazdy w bikeparkach czy trasach enduro.  Fajne w ochraniaczach jest to że wyglądają masywnie a praktycznie nie czujesz ich na nogach.

Bartosz Giemza testuje ochraniacze Solid Knee D3O

Przód – jeden główny panel ochronny wykonany z pianki D3O chroniący naszą rzepkę i górną część piszczeli obszyty materiałem z kevlaru, cztery mniejsze pady chroniące przyczepy więzadeł i łąkotki.

Bartosz Giemza testuje ochraniacze Solid Knee D3O

Tył- z tyłu oddychająca siatka, bardzo wytrzymała ale cały czas spełnia swoją funkcję. Po 4 miesiącach użytkowania i zahaczania o siateczkę mam tylko jedną małą dziurkę.

Bartosz Giemza testuje ochraniacze Solid Knee D3O

Wąskie paski z mocnym rzepem u góry i u dołu umożliwiają regulację dopasowania. W połączeniu z silikonowymi nadrukami w wewnętrznej części minimalizuje poślizg ochraniaczy.

Bartosz Giemza testuje ochraniacze Solid Knee D3O

Zamek błyskawiczny! Tak w Solidach zastosowany jest zamek który ułatwia zakładanie i zdejmowanie bez ściągania butów. Zawsze byłem ciekaw czy to działa i nie przeszkadza w jeździe. Okazuje się, że zamek jest nie wyczuwalny podczas jazdy a bardzo ułatwia sprawę na przykład przy podjeżdżaniu, kiedy możemy ochraniacz zsunąć na piszczele lub całkowicie ściągnąć, z drugiej strony ochraniacz jest tak dopasowany, że rzadko go ściągam.

Bartosz Giemza testuje ochraniacze Solid Knee D3O

Bardzo się ciesze, że mogę używać produktów firmy Bluegrass. Jestem zawodnikiem, który musi czuć się komfortowo na rowerze a ochraniacze włoskiego producenta dają mi tą swobodę. 

Bartosz Giemza testuje ochraniacze Solid Knee D3O Bartosz Giemza testuje ochraniacze Solid Knee D3O

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj