Podróż dla innych

Podróż dla Innych 2020 została zakończona sukcesem!  Po przejechaniu  ponad 500 km i zdobyciu 11 alpejskich przełęczy, nasz team – Edwin, Staszek i Michał,  dotarł do kultowego Passo dello Stelvio,  gdzie zakończył tegoroczne wyzwanie. Bardzo dziękujemy sponsorom FordStore Łódź, MBB Logistics, Nowy Styl Polska, Agap, Dobre Sklepy Rowerowe – dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy zrealizować nasz cel charytatywny – ponad 1000 ciepłych posiłków dla personelu medycznego jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łańcucie. To nasz wkład w walkę z pandemią Covid-19.

„Jesteśmy fundacją, utworzoną 12 lat temu w Warszawie,  grupę ludzi dobrej woli, którym los chorych nie jest obojętny. Jako Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym Jedni Drugim, wspieramy leczenie, rehabilitację i zaopatrzenie w sprzęt, głównie osoby z niewydolnością oddechową i ruchową, w tym podopiecznych hospicjum domowego. Celem naszym jest ułatwienie chorym pokonywania barier, które stają na ich drodze w codziennym życiu.”

17.08.2020 wystartowaliśmy z V już akcją charytatywną PODRÓŻ DLA INNYCH.

Dokładna trasa na mapce

Tym razem, ze względu na wyjątkową sytuację epidemii,  chcemy uhonorować polskich MEDYKÓW, którzy od wielu miesięcy niezłomnie ratują nasze zdrowie i życie w walce z pandemią COVID 19. Personel dyżurujący przy łóżkach chorych Centrum Medycznego w Łańcucie, za zebrane w czasie akcji środki finansowe, otrzymuje już od 17.08. smaczne, ciepłe posiłki. Co ważne, obiady te , są przygotowywane przez osoby niepełnosprawne, pracujące w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Contigo” w Woli Dalszej k/Łańcuta.

W chwili obecnej we wszystkich Oddziałach Zakaźnych szpitala hospitalizowanych jest ponad 100  pacjentów. Liczba personelu zarówno medycznego, jak i pomocniczego to ok. 55 osób, codziennie pracujących z pacjentem zarażonym SARS-CoV-2.

„Postawa całego personelu Oddziału Zakaźnego Szpitala w Łańcucie, w okresie pandemii, jest budująca. Nikt nie odmówił pracy, personel niesie nie tylko pomoc medyczną, ale również wsparcie psychiczne i niejednokrotnie duchowe.”

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj