Egan Bernal wygrywa 104-tą edycję Giro d’Italia

Młody i niezwykle utalentowany kolarz, który specjalizuje się w wygrywaniu Wielkich Tourów. Egan jest idealnym ambasadorem butów Sidi Sixty, które uosabiają w sobie całe dziedzictwo Sidi. Aby zacieśnić współpracę włoska marka zdecydowała się na wypuszczenie specjalnego modelu, który jeszcze bardziej podkreśli zwycięstwo młodego Kolumbijczyka w Giro d`Italia.

Giro d’Italia Egana Bernala rozpoczyna się zwycięstwem 9. etapu z Castel di Sangro do Campo Felice, 158 km i ponad 3000 metrów przewyższenia. Był to pofałdowany i techniczny etap, który kończył się szutrowym podjazdem do samej mety. Egan zaatakował i zrobił różnicę, pokonując zbocza o nachyleniu od 8 do 14%, z imponującą mocą. Jego talent jest niewątpliwy, ale sam Kolumbijczyk oświadczył, że nie może uwierzyć w to, co się stało. W rzeczywistości było to jego pierwsze zwycięstwo etapowe w Wielkim Tourze.

Campo Felice nie tylko dał mu zwycięstwo, ale także różową koszulkę lidera klasyfikacji generalnej, koszulkę, którą trochę zna, ponieważ wygrał już Tour de France, ale która ma szczególny urok: to jego pierwszy różowy trykot w swoim debiutanckim starcie we włoskim wyścigu. Siedem etapów później Egan zaprezentował pokaz świetnej jazdy, wygrywając w Cortina d’Ampezzo po ataku na Passo Giau podczas bardzo złej pogody. Na etapie przeznaczonym dla rasowych górali, przekroczył linię mety przed Romainem Bardet i Damiano Caruso, znacznie zwiększając przewagę w klasyfikacji generalnej.

„Zwycięstwo w różowej koszulce jest wyjątkowe, dlatego na koniec zdjąłem kurtkę. Chciałem to pokazać na mecie. To był trudny etap, ale zmierzyłem się z nim z czystą głową i właściwą koncentracją. Wiedziałem, że będę cierpieć, ale jestem naprawdę szczęśliwy!” stwierdził zaraz po finiszu.

Przed startem Giro wyznał chęć ścigania się na nim i oprócz zwycięstw etapowych: ustanowił rekord wspinaczki na Zoncolan jadąc ze średnią prędkością 19,63 km/h; założył różową koszulkę po 9 dniach od startu i zachował ją z całą niezbędną determinacją i pracą zespołową do końca; prowadził w klasyfikacji młodzieżowców z 6’04” nad Własowem i jego kolegą z drużyny Martinezem.

„To było ekscytujące Giro d’Italia, które trzymało nas w napięciu do samego końca. Ostatnie etapy ożywiły wyścig i dały naszej firmie niesamowitą satysfakcję. Cztery zwycięstwa etapowe, różowa koszulka i biała koszulka to wynik, który sprawia, że ​​jesteśmy absolutnie dumni z bycia częścią tego wspaniałego sportu, jakim jest kolarstwo” – powiedziała Rosella Signori.

Sidi Sixty – co trzeba wiedzieć

Produkowany z najnowocześniejszych materiałów, Sidi Sixty to połączenie tradycji i innowacji, oferujące precyzję regulacji za pomocą jednego pokrętła, co pozwala również zmniejszyć wagę buta, zapewniając jednocześnie mikrometryczne zamknięcie i zoptymalizowaną prędkość uwalniania naprężenia . Aerodynamiczny but zapewnia wysokie osiągi do tego stopnia, że ​​wydaje się być uszyty na stopie mistrza, takiego jak Egan Bernal, który jest w stanie osiągnąć doskonałe wyniki nawet w ekstremalnych warunkach jazdy.

Ultralekka podeszwa Vent Carbon została zaprojektowana, aby zoptymalizować przenoszenie mocy podczas pedałowania i zagwarantować maksymalny opór i oddychalność, dzięki specjalnym zintegrowanym kanałom powietrznym zapewniającym wentylację i rozpraszanie ciepła. Otwory wentylacyjne można otwierać lub zamykać w zależności od pogody i pory roku, dzięki czemu but jest całkowicie uniwersalny.

Podeszwa wykonana jest z włókien węglowych, które zapewniają butowi odpowiedni balans sztywności i kontrolowanej elastyczności w palcach, odciążając ścięgna i sprzyjając prawidłowej cyrkulacji podczas wysiłku. Zintegrowana pięta ma również nową, lekką konstrukcję, która zapewnia niesamowitą pomoc anatomiczną, komfortowo podtrzymując stopę podczas pedałowania i zapobiegając deformacjom spowodowanym długotrwałym naciskiem.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj