Vittoria Park. Imponujące centrum badań rozwoju opon rowerowych

Vittoria właśnie rozpoczęła budowę Vittoria Park, pierwszego na świecie wszechstronnego centrum rowerowego, centrum innowacji i wiedzy na temat rozwoju opon rowerowych.

Już od września 2022 świat kolarski zyska jedyny w swoim rodzaju obiekt testowy i poligon doświadczalny. Vittoria buduje park otaczający swoją siedzibę, aby wspierać innowacyjność w rozwoju opon rowerowych. Współcześni miłośnicy kolarstwa będą mogli wzmocnić swoją pewność siebie na rowerze, nauczyć się nowych umiejętności i możliwości lub po prostu dobrze się bawić, uprawiając najpiękniejszy sport na świecie.

Nie możemy się doczekać, aby otworzyć nasze centrum dla wszystkich pasjonatów i miłośników jazdy na rowerze, aby odkryli własne „Ride Ahead” w Vittoria Park. Jestem niesamowicie podekscytowana, mogąc wprowadzić w życie innowacyjny sposób pracy i podejście do rozwoju opon w naszym nowym włoskim Centrum Innowacji.

Vanessa ten Hoff – Chief Innovation Officer w Vittoria Group

Park Vittoria o powierzchni 50 000 m2 znajduje się w pobliżu Mediolanu we Włoszech. To ponad 4 km tras, w tym z różnymi nawierzchniami drogowymi i żwirowymi, repliką żwiru Strade Bianche, brukowaną sekcją Paris-Roubaix, elementami MTB takimi jak kamienne, korzenie i sekcje skalne, dropy o wysokości 1.35 m, zjazdem o długości 380 m z nachylonymi zakrętami, a także tor typu pump track, który spełnia wszystkie standardy UCI do organizacji zawodów kwalifikacyjnych, poduszka powietrzna do treningu skoków oraz strefa do umiejętności i trików. Wszystkie tory mają co najmniej trzy poziomy trudności, od początkującego do profesjonalnego, aby zapewnić bezpieczne i kontrolowane, ale wymagające środowisko dla każdego rowerzysty.

Jesteśmy bardzo dumni i entuzjastycznie nastawieni do inwestowania poprzez Vittoria Park w przyszłość i innowacje w branży rowerowej tutaj we Włoszech.

Paolo Gambarini, założyciel i CEO Wise Equity, właściciela Vittoria Group

Przy okazji rowerzyści mogą odwiedzić 1000 m2 Vittoria House z jedzeniem dla sportowców, flagowym sklepem i serwisem, gdzie można wypróbować nowe rowery. Odwiedzający mogą zrelaksować się w samym parku, który oferuje zieloną i spektakularną oazę zaprojektowaną przez projektanta znanego na całym świecie z „Bosco Verticale”, Laurę Gatti. W centrum testowym nasadzono ponad 300 drzew, ponad 15 000 roślin, kwiatów i traw oraz zużyto blisko 20 milionów m3 ziemi i kamieni.

Vittoria Park będzie również gospodarzem nowego Centrum Innowacji Opon Rowerowych na ponad 2000 m2, gdzie znajdować się będą zaawansowane technologicznie obiekty do testowych, które po raz pierwszy na świecie połączą testy wewnętrzne i zewnętrzne. Dołączony Cycling Knowledge Hub, przestrzeń coworkingowa dla otwartych innowacji ze start-upami, programami uniwersyteckimi i projektami związanymi z rowerami, przeniesie badania na rozwojem opon rowerowych na wyższy poziom.

Aktualizacja; marzec 2023. Centrum już jest otwarte, zobaczcie efekt końcowy. Jeżeli kiedyś będziecie w trasie, np na urlop, można sobie zaplanować tam wizytę. Pamiętajcie tylko że trzeba zarezerwować termin: https://www.vittoria.com/it/it/vittoria-park

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

  • Reply Ogór 23 maja, 2022 at 12:03

    Dlaczego u nas nie ma takich parków technologicznych? Takie badania mogła by np. prowadzić Dębica. Szkoda, że tak duży kraj w środku Europy a nie mamy nawet własnego samochodu. Raptem dwie, no może trzy w miarę znane marki produkujące rowery. Bez badań nie ma rozwoju, a bez rozwoju zostajemy w tyle.

  • Dodaj komentarz.

    Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj