Jak testowane są najlepsze kaski na świecie?

Zastanawialiście się kiedyś co różni najtańsze kaski na świecie od tych droższych? Z jednej strony jest to jakość wykonania, użyte materiały oraz design, co oczywiście jest w pełni zrozumiałe. Z drugiej strony aby trafić do sprzedaży jedne i drugie muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa oraz certyfikaty. Są jednak firmy, które idą o krok dalej. Poddają swoje kaski rygorystycznym testom, wykraczającym poza standardowe procedury bezpieczeństwa. Taką firmą jest właśnie włoski producent MET, który podczas ostatnich testów w laboratorium Virginia Tech Helmet Lab dla swoich dziewięciu najbardziej popularnych kasków otrzymał najwyższą notę czyli 5 gwiazdek. A są to: MET Trenta 3K Carbon Mips, MET Trenta Mips, MET Rivale Mips, MET Vinci Mips, MET Allroad Mips, MET Terranova Mips, MET Downtown Mips, MET Miles Mips, Bluegrass Rogue Core Mips.

No dobrze, ale zapytacie czym zajmuje się właściwie laboratorium w Virginii? To jednostka badawcza specjalizująca się w bezstronnej ocenie kasków od prawie dekady. Firma jest znana i cieszy się zaufaniem w całej branży kasków, nie tylko kolarskich. Są w 100% niezależni od jakichkolwiek funduszy lub wpływów producentów kasków przez co ich testy pozostają niezwykle rzetelne. Dodatkowo warto wspomnieć, że ich metody w znacznym stopniu odbiegają od standardowych testów i bardzo często symulują warunki upadków, jakie mogą spotkać nas w życiu codziennym.

Trzeba jednak pamiętać, że żaden kask nie jest odporny na wstrząsy. Każdy sportowiec może doznać urazu głowy, nawet przy najlepszej ochronie głowy. Oceny kasków identyfikują kaski, które najlepiej zmniejszają ryzyko doznania wstrząsu mózgu. Mając to na uwadze, kaski to tylko jeden element równania minimalizującego ryzyko wstrząsu mózgu. Dobra technika i bezpieczna infrastruktura rowerowa mogą skutkować mniejszą liczbą uderzeń głową o wysokim ryzyku i są być może najważniejsze. Posiadanie najlepszej dostępnej ochrony głowy na pozostałe uderzenia głowy dodatkowo zmniejsza ryzyko.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj