Piotrek „KRAJA” Krajewski – 15 Lat z DARTMOOR-BIKES

Piotrek Krajewski podsumowuje 15 lat swojej pasji i relacji z Dartmoor Bikes. To była dzika, dzika jazda, ale cholera! Warto było! Począwszy od polskich zawodów slopestyle po freeride we Francji i USA. Piotrek w pełni oddaje się filozofii „Ride Your Way”, i Ty też powinieneś!
Rowery Piotrka to: Shine Pro, Thunderbird FR L (Custom Freeride), Thunderbird FR M (Slopeduro), Rocbird Enduro L.

Spójrzcie poniżej na krótką historię zdjęciową, która opisuje, jak to wszystko się zaczęło…, a także możecie przeczytać bardzo inspirujący wywiad z Piotrkiem na RedBull.com.pl, link poniżej. Naprawdę warto!

https://www.redbull.com/pl-pl/piotrek-krajewski-wywiad-freestyle-excel?fbclid=IwAR3RyQ9jMlnag3CbdXO5IZ7TtoQcv9iTbGMZa8mf6YIyPphcT_ILu7zxi6k

A jak to się zaczęło …

W 2010 roku zorientowaliśmy się, że Kraja stracił sutka w wypadku przed laty. Teraz przynajmniej wiemy, że rozmawiamy z prawdziwym Krają, patrząc, czy nadal go ma! 😉

Piotr wykonuje backflip na przystanku autobusowym w 2011 roku, aby uczcić Dzień Niepodległości. I tak się zaczęła ekipa 'Dirt it More’ – robiąc epickie bangery na różncych miejscówkach w Polsce. Ciekawostka – założyciel Jan Kiliński jest teraz Dartmoor R&D!

Około 2012 roku ekipa 'Trotyl on Tour’ – dirt jumpingowi przyjaciele z całej Polski po raz pierwszy dotarli do Barcelony. Ta wyprawa do dziś jest jedną z najbardziej dzikich przedsięwzięć. Cieszymy się, że wszyscy wrócili zdrowi, zaledwie z kilkoma brakującymi zębami i uszkodzonymi kostkami.

Elof Lindth, Piotrek Krajewski i Szymon Godziek w La Poma (Hiszpania).

Podczas zdjęć do filmu 'Ride Your Way’, wróciliśmy do domowej strefy Kraji – Kazoory, jednego z najstarszych i wciąż działających bikeparków w Polsce, który zaczął się od stosu śmieci przekształconego w skocznie. Na pierwszym planie Piotrek Kraja Krajewski, Janek Kiliński, Michał Szaszłyk Borysowski, Andrzej Wrzosek i Mateusz Szachowski.

Klasyczne ujęcie 'Ride Your Way’ z 2014 roku. Obecnie niemożliwe do sfotografowania, ponieważ Warszawa tak bardzo już się zmieniła, ale jazda po dachach zawsze była świetna!

Kraja w dniu ukończenia nauki na warszawskim uniwersytecie SGH z lokalnym znakiem klubu piłkarskiego … narobił nam sporo kłopotów na trasie, gdy zaczął śpiewać pieśni piłkarskie 😂.

Jeśli prowadzisz bikepark, to naturalne, że stajesz się mistrzem trasy. Kraja wkłada mnóstwo wysiłku w swoją ukochaną Kazoorę.

Piotrek był jednym z pierwszych zawodników, którzy zdobyli sponsora, firmę burgerową, i uratował drużynę w 2019 roku podczas 'PumpTour-u’. Restauracja dokarmiała ich na trasie a od jednego z właścicieli ekipa otrzymała szampana! Poniżej Piotr tłumaczy młodym zawodnikom, jak pompować.

„Podpis Kraji”. Można znaleźć ten trik na wielu gadżetach oraz naklejkach Dartmoor-bikes.

La Poma 2020 rok. Bliska współpraca z Jankiem Kilińskim jak zostać sensacją na YouTube.

W klasycznym mieszkaniu w Barcelonie Piotrek dba o formę. Tak się żyje się w trasie. Kraja, po tym jak uszkodził swoje ramię, wdrożył rutynę, aby utrzymać swoje ciało w gotowości do jazdy. Od tego czasu nie przestaje.

Kiedy jeździsz przez całe życie na rowerze, to bardzo budujące uczucie kiedy w pewnym momencie możesz 'przekazać pałeczkę’ i obserwować jak się rozwija następne pokolenie riderów. Tutaj z kolegą z drużyny – Antkiem Faszczewskim.

Tym razem na Thunderbirdzie w bike parku Chatel (Francja) w 2021 roku.

Team: Kraja, Antek, Janek i Natalia przygotowują się do startu.

Malaga, Hiszpania, luty 2022 roku.

Leogang, kto by nie chciał odpocząć nad jeziorem podczas gorącego letniego dnia?

Piotrek, Janek i Natalia. Ucieczka przed deszczem po zjeździe w Black Hills we Francji.

Kraja testuje prototypy Dartmoora. Wiedza i doświadczenie w ocenie tego, co działa, a co nie – sprawiła, że wiele produktów Darta stało się jeszcze lepszych. Na zdjęciu Rocbird.

Evo Bikepark, Francja, pod koniec jesieni 2022 roku. Szalony gap na tle ciężarówki!

Bielsko-Biała – lokalny kurort pełen tras DIY wartych shreddingu. W maju 2024 roku to miejsce stanie się domem dla Pucharu Świata UCI w enduro i downhillu.

Te same trasy sprawiają, że dążysz do granic swoich możliwości! Wielkie Dzięki Piotrkowi za pozostanie przy życiu przez te wszystkie lata. Ride Your Way!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj