Przed „Atomówkami” Trofeo Ponente in Rosa

Zawodniczki MAT Atom Deweloper Wrocław we wtorek 5 marca staną na starcie włoskiej etapówki Trofeo Ponente in Rosa (UCI 2.2). Zmagania w Ligurii rozpoczną od 2,7-kilometrowego prologu ze startem i metą w Marina Di Loano. Następnego dnia wjadą w malownicze Alpy Liguryjskie, ale nie będą miały czasu na podziwianie widoków.

– To jest bardzo ciężki wyścig po wymagających górach, ale jestem przekonana, że ten doświadczony skład powalczy o miejsca na podium – mówi Paulina Brzeźna-Bentkowska, trenerka wrocławskiej ekipy. W „Ponente” wystartują: mistrzyni Polski Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos, Nikola Bajgerová, Malwina Mul, Nikol Płosaj i Olga Wankiewicz. Olga w ubiegłorocznej edycji tego wyścigu wygrała 3. etap, a jej dyspozycja w tym sezonie, zdaniem trenerki teamu, jest wysoka.

– Zarówno Olga, jak i „Czesia”, „Wilky” oraz nasz „Bambik”, czyli Malwina są w wystarczająco dobrej formie, by rozgrywać finisze na naszą korzyść. Natomiast profile górskich etapów zdecydowanie odpowiadają umiejętnościom „Mąki” czy Nikoli – mówi Brzeźna-Bentkowska, przekonana, że ten silny, starannie dobrany zespół będzie ze sobą również znakomicie współpracował.

Sprawna kooperacja i przemyślana strategia dopełnią znakomitego przygotowania fizycznego na górskich etapach. „Ponente” rozegrane zostanie w czterech odsłonach. Po wtorkowym prologu, w środę 6 marca zawodniczki wystartują z Bordighery do mety w Petra Ligure. Do pokonania będą miały 112 km i 1252 metry przewyższenia. Drugi etap to 71,5 km z przewyższeniem 1177 metrów oraz startem i metą w Diano Marina. Finałowy, ponad 88-kilometrowy odcinek z 1169 metrami przewyższenia prowadzić będzie z Aregai do Diano Marina.

„Atomówki” zaledwie cztery dni po batalii we Włoszech wyruszą do Francji, gdzie w dniach 14-17 marca rozegrane zostanie Tour de Normandie Féminin.

Pierwsze w tym sezonie kontrolne szosowe starty w Chorwacji pokazały, że team w obu etapówkach może liczyć na dobry występ. – Zabrakło wprawdzie podium, ale wszystkie nasze zawodniczki są z formą we właściwym, oczekiwanym wcześniej miejscu. Wyłapaliśmy jeszcze drobne niedociągnięcia, ale popracujemy na nim na kolejnym, marcowym zgrupowaniu, już po pierwszych startach w ramach marcowej kampanii – mówi trenerka ekipy. I dodaje, że jest bardzo mile zaskoczona zgraniem na wyścigach „młodej gwardii”. – Już te dwa pierwsze klasyki, czyli Umag Trophy Ladies i Poreč Trophy Ladies, pokazały, że to może być dla naszego zespołu ciekawy sezon.

Przypomnijmy, że w rozegranym 28 lutego „Umag” Maja Tracka z grupy wywalczyła 6. miejsce, a Tamara Szalińska była 8. Tamara kilka dnia później, 3 marca, Poreč Trophy Ladies ukończyła tuż za podium – z 4. lokatą – a Monika Brzeźna była 11. Atomówki nie kryją więc apetytu na dobre rezultaty w Ligurii i Normandii.

MAT ATOM Deweloper Wrocław | skład 2024:

elita:
Nikola Bajgerová
Monika Brzeźna
Nikol Płosaj
Katarzyna Wilkos

U23:
Barbara Cywińska
Aleksandra Grudzińska
Marta Marek
Malwina Mul
Tamara Szalińska
Martyna Szczęsna
Maja Tracka
Olga Wankiewicz
juniorka:

Alicja Matuła

MAT Atom Deweloper Wrocław to obecnie najbardziej utytułowana w Polsce kobieca drużyna kolarska, założona w 2016 roku przez olimpijkę z Pekinu Paulinę Brzeźną-Bentkowską i jej męża Pawła Bentkowskiego, byłego kolarza. W skład teamu wchodzą uczestniczki Igrzysk Europejskich, Akademickich Mistrzostw Świata oraz reprezentantki Polski w torowych i szosowych Mistrzostwach Europy i Świata.

Od roku 2022 ekipa ma status grupy zawodowej zarejestrowanej w UCI (Women’s Continental Team). Udział w międzynarodowych wyścigach, w których zawodniczki wrocławskiej ekipy były widoczne i stawały na podium zaowocował ogromnym zainteresowaniem ekip zawodowych. Po sezonach ’22 i ’23 kontrakty z grupami UCI World Tour podpisały: Agnieszka Skalniak-Sójka, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik i Dominika Włodarczyk.

Celem MAT Atom Deweloper Wrocław jest dołączenie do grona najlepszych ekip świata oraz stworzenie młodym zawodniczkom możliwie najdogodniejszych warunków rozwoju – umożliwienie im zarówno studiowania i jednocześnie uprawiania sportu na wysokim poziomie. O drużynie powstał film dokumentalny „TOUR”. Na ekranie można również zobaczyć Monikę Brzeźną, która wystąpiła w teledysku „Ty jesteś jutrem” zespołu De Mono.

Przed „Atomówkami” Trofeo Ponente in Rosa

Zawodniczki MAT Atom Deweloper Wrocław we wtorek 5 marca staną na starcie włoskiej etapówki Trofeo Ponente in Rosa (UCI 2.2). Zmagania w Ligurii rozpoczną od 2,7-kilometrowego prologu ze startem i metą w Marina Di Loano. Następnego dnia wjadą w malownicze Alpy Liguryjskie, ale nie będą miały czasu na podziwianie widoków.

– To jest bardzo ciężki wyścig po wymagających górach, ale jestem przekonana, że ten doświadczony skład powalczy o miejsca na podium – mówi Paulina Brzeźna-Bentkowska, trenerka wrocławskiej ekipy. W „Ponente” wystartują: mistrzyni Polski Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos, Nikola Bajgerová, Malwina Mul, Nikol Płosaj i Olga Wankiewicz. Olga w ubiegłorocznej edycji tego wyścigu wygrała 3. etap, a jej dyspozycja w tym sezonie, zdaniem trenerki teamu, jest wysoka.

– Zarówno Olga, jak i „Czesia”, „Wilky” oraz nasz „Bambik”, czyli Malwina są w wystarczająco dobrej formie, by rozgrywać finisze na naszą korzyść. Natomiast profile górskich etapów zdecydowanie odpowiadają umiejętnościom „Mąki” czy Nikoli – mówi Brzeźna-Bentkowska, przekonana, że ten silny, starannie dobrany zespół będzie ze sobą również znakomicie współpracował.

Sprawna kooperacja i przemyślana strategia dopełnią znakomitego przygotowania fizycznego na górskich etapach. „Ponente” rozegrane zostanie w czterech odsłonach. Po wtorkowym prologu, w środę 6 marca zawodniczki wystartują z Bordighery do mety w Petra Ligure. Do pokonania będą miały 112 km i 1252 metry przewyższenia. Drugi etap to 71,5 km z przewyższeniem 1177 metrów oraz startem i metą w Diano Marina. Finałowy, ponad 88-kilometrowy odcinek z 1169 metrami przewyższenia prowadzić będzie z Aregai do Diano Marina.

„Atomówki” zaledwie cztery dni po batalii we Włoszech wyruszą do Francji, gdzie w dniach 14-17 marca rozegrane zostanie Tour de Normandie Féminin.

Pierwsze w tym sezonie kontrolne szosowe starty w Chorwacji pokazały, że team w obu etapówkach może liczyć na dobry występ. – Zabrakło wprawdzie podium, ale wszystkie nasze zawodniczki są z formą we właściwym, oczekiwanym wcześniej miejscu. Wyłapaliśmy jeszcze drobne niedociągnięcia, ale popracujemy na nim na kolejnym, marcowym zgrupowaniu, już po pierwszych startach w ramach marcowej kampanii – mówi trenerka ekipy. I dodaje, że jest bardzo mile zaskoczona zgraniem na wyścigach „młodej gwardii”. – Już te dwa pierwsze klasyki, czyli Umag Trophy Ladies i Poreč Trophy Ladies, pokazały, że to może być dla naszego zespołu ciekawy sezon.

Przypomnijmy, że w rozegranym 28 lutego „Umag” Maja Tracka z grupy wywalczyła 6. miejsce, a Tamara Szalińska była 8. Tamara kilka dnia później, 3 marca, Poreč Trophy Ladies ukończyła tuż za podium – z 4. lokatą – a Monika Brzeźna była 11. Atomówki nie kryją więc apetytu na dobre rezultaty w Ligurii i Normandii.

MAT ATOM Deweloper Wrocław | skład 2024:

elita:
Nikola Bajgerová
Monika Brzeźna
Nikol Płosaj
Katarzyna Wilkos

U23:
Barbara Cywińska
Aleksandra Grudzińska
Marta Marek
Malwina Mul
Tamara Szalińska
Martyna Szczęsna
Maja Tracka
Olga Wankiewicz
juniorka:

Alicja Matuła

MAT Atom Deweloper Wrocław to obecnie najbardziej utytułowana w Polsce kobieca drużyna kolarska, założona w 2016 roku przez olimpijkę z Pekinu Paulinę Brzeźną-Bentkowską i jej męża Pawła Bentkowskiego, byłego kolarza. W skład teamu wchodzą uczestniczki Igrzysk Europejskich, Akademickich Mistrzostw Świata oraz reprezentantki Polski w torowych i szosowych Mistrzostwach Europy i Świata.

Od roku 2022 ekipa ma status grupy zawodowej zarejestrowanej w UCI (Women’s Continental Team). Udział w międzynarodowych wyścigach, w których zawodniczki wrocławskiej ekipy były widoczne i stawały na podium zaowocował ogromnym zainteresowaniem ekip zawodowych. Po sezonach ’22 i ’23 kontrakty z grupami UCI World Tour podpisały: Agnieszka Skalniak-Sójka, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik i Dominika Włodarczyk.

Celem MAT Atom Deweloper Wrocław jest dołączenie do grona najlepszych ekip świata oraz stworzenie młodym zawodniczkom możliwie najdogodniejszych warunków rozwoju – umożliwienie im zarówno studiowania i jednocześnie uprawiania sportu na wysokim poziomie. O drużynie powstał film dokumentalny „TOUR”. Na ekranie można również zobaczyć Monikę Brzeźną, która wystąpiła w teledysku „Ty jesteś jutrem” zespołu De Mono.

photo: : Mario Stiehl | Istrian Spring Trophies.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj